Zasvěcenec z FEDU Alan Greenspar varuje: Na trzích nastane „významná událost… stane se něco velkého“

Zasvěcenec z FEDU Alan Greenspar varuje: Na trzích nastane „významná událost… stane se něco velkého“

Mezitím, co Federální rezervní systém (FED) tiskne triliony a triliony dolarů, aby ještě udržel tento ekonomický systém nad vodou, mnoho investorů a finančních poradců se domnívá, že základní ekonomické problémy, kterým čelí Spojené státy, byly již vyřešeny během krize v roce 2008. Akcie jsou, koneckonců, na historických maximech.

Ale zasvěcenci vědí něco jiného. A jestli tam venku existuje nějaká osoba, která chápe měnovou politiku a její dlouhodobé dopady na domácí a globální záležitosti, tak je to právě bývalý předseda Federálního rezervního systému Alan Greenspan. Jako hlava nejmocnější světové centrální banky, ve které byl téměř dvě desetiletí, je Greenspan zasvěcen do tajných rozhovorů a vládních machinací, které nás dostaly tam, kde jsme dnes.

Bývalý šéf FEDU Alan Greenspan
Bývalý šéf FEDU Alan Greenspan

Greenspan se nedávno připojil k veteránovi analytikovi Brienu Lunginu na investiční konferenci ve státě New Orleans, kde sdílel některé z jeho myšlenek. Podle Lundina, dal bývalý předseda FEDU jasně najevo, že centrální banka čelí vážným problémům, které budou mít dalekosáhlé následky v blízké budoucnosti.

Zeptali jsme se ho, kde si myslí, že bude cena zlata za pět let, a on řekl: „zřetelně vyšší.“

V soukromém rozhovoru jsem se ho zeptal na nesplacené dluhy, a že dluh v USA se dostal tak vysoko, že musí existovat nějaké peněžní znehodnocení. Greenspan uvedl, že éra politiky kvantitativního uvolňování s nulovou úrokovou sazbou, kterou vede FED, nemůže být opuštěna, aniž by došlo k nějaké významné události na trhu. Tím si vysvětluji, že se jedná buď o krach na burze, nebo dlouhotrvající recesi, což by mohlo vyvolat další kolo měnové reflace FEDU.

Myslí si, že se stane něco velkého, jelikož se nemůžeme dostat z této éry nekonečného tisku peněz, aniž by to vyvodilo nějaké důsledky – a to docela závažné.

Sledujte celý rozhovor (v angličtině)

Pokud se opravdu má stát něco významného na trhu, tak jak uvádí Alan Greenspan, pak by klíčovým principem jakékoli strategie mělo být uchování si bohatství. Sám Greenspan, poněkud ironicky poznamenal, že opuštění zlatého standardu bylo chybou a že byl zastáncem zdravé měny před svým jmenováním do funkce předsedy FEDU. A i když o tom během jeho funkčního období mnoho nediskutoval, nyní aktivně říká, že můžeme očekávat, že cena zlata se v příštích pěti letech výrazně zvýší.

Jeho vyhodnocení je pravděpodobně založeno na obavách o americký dolar, který, jak Lundin poznamenal, s největší pravděpodobností utrpí v určitém okamžiku v budoucnosti devalvaci měny.

Konec musí přijít v určitém okamžiku. Když se podíváte na graf indexu amerického dolaru, v posledních měsících spadl téměř parabolicky. Na každém trhu, který je tak jednostranný, a který tak rapidně zrychluje, tento trend skončí. A s největší pravděpodobností to skončí poměrně násilným způsobem.

A pokud jako dopad stoupne cena zlata, tak stoupnou i aktiva zdrojů v oblasti energetiky a těžebního průmyslu. Co se zužuje, jsou aktiva, které jsou nezbytné k udržení funkčnosti našeho systému a ty budou mít vždy hodnotu, a to platí zejména v situaci, kdy americký dolar zkolabuje. Uran, kupříkladu, dodává energii jedné z pěti amerických domácností, což znamená, že bude vždy nutným zdrojem, bez ohledu na to, co dolar dělá nebo nedělá. Lundinova poznámka byla směřována k řediteli společnosti Uranium Energy Corp, Amiru Adnanimu, který nedávno řekl, že, že můžeme očekávat „obnovu“ v ceně přírodních zdrojů, jako je zlato.

Totéž lze říci o ropě a zemědělských zdrojích.

Budou mít vždy hodnotu, bez ohledu na to, zda bude dolar silný, nebo se násilně zhroutí pod svou vlastní vahou.

Proto, když vezmeme v úvahu způsob, jak si udržet bohatství a izolovat se od nadcházející zničující změny, je třeba zvážit držení fyzického majetku. Pro některé to znamená zásoby potravin a dalšího spotřebního materiálu v očekávání událostí na trzích, o kterých hovořil Greenspan, a které by mohly nepříznivě ovlivnit úvěrové toky a dodávky základního zboží. Pro ostatní, kteří momentálně vlastní cenné papíry, akcie, nebo hotovost, diverzifikace svého portfolia s dobře řízenými společnostmi založenými na zdrojích, nejen zachová vaše bohatství během měnové proměnlivosti, ale vybuduje vám to hodnotu reálného, stoupajícího hmotného majetku.

Muž, který je v podstatě architektem zodpovědným za domácí měnovou politiku v rámci čtyř amerických prezidentů, nyní tvrdí, že na trhu nastane významná událost, poté co FED bude nakonec donucen opustit od své nynější politiky měnového uvolňování a nulové úrokové sazby.

Jste na tento den připraveni?

Mac Slavo

SHTFplan / redakce svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Zasvěcenec z FEDU Alan Greenspar varuje: Na trzích nastane „významná událost… stane se něco velkého“

 • · Edit

  Nepripravujú ! Už majú dávno svoj plán pripravený , len to nechcú pustiť naraz von !!

 • na outsidermedia je článek …rok kozy a banksteři…
  doporučuji..velni obsáhlé a zajímavé….

 • Moc těmto vysokým financím nerozumím,ale první co mě napadlo je,že USA nemá zlato,má obrovské dluhy a proto,že Rusko zlato nakupuje co to jde a dluhy má vskutku nicotné,tak USA jsou již teď v háji a Rusko čeká,díky očekávanému stoupnutí ceny zlata, opravdový skok vpřed. USA to vědí a tak se to snaží změnit válkou…

 • Skôr si myslím, že niečo pripravujú!
  Môj prastarký zvykol takéto počiny nafúkancov komentovať „ale zahryznú do vlastného hovna“ (nerád sa vyjadrujem vulgárne, prepáčte, ale trefnejšie sa to povedať nedá).

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*