Zástupce Oxfam : Milióny obyvatel Jemenu hladoví a Británie, USA a Francie jsou za to zodpovědní

Zástupce Oxfam : Milióny obyvatel Jemenu hladoví a Británie, USA a Francie jsou za to zodpovědní

Americká, britská a francouzská vláda jsou zodpovědné za to, že milióny lidí v Jemenu hladoví, protože „tuto válku podporují“, řekl zástupce Oxfam kanálu RT a naléhal na Londýn, aby přestal posilovat armádu Saúdské Arábie.   

„Máme zde 11 miliónů hladovějících lidí,“ řekl Richard Stanforth, britský regionální úředník Oxfamu pro Střední východ.Stanforth obvinil zejména britskou vládu, když uvedl, že Londýn by měl ukončit prodej zbraní do Saúdské Arábie, která útočí na zásobování potravinami a dokonce i na lokality v Jemenu, na které se nesmí útočit.

„Viděli jsme útoky na vodní infrastrukturu, nemocnice, sklady potravin. Tento postup pokračuje. Jistě, jsou to nálety, které zabíjejí většinu civilistů,“ uvedl.

Stanforth tvrdí, že bombardování Rijádem nešetří ani humanitární místa…včetně Oxfamu. Saúdská Arábie ví „o mnohých těchto místech“ a společně na ně nadále útočí, dodal.

Západní země byly široce kritizovány lidsko-právními skupinami za jejich pokračující prodej zbraní do Rijádu.

Po vraždě saúdského novináře Džámala Chášakdžího na konzulátu v Istanbulu, americký prezident Donald Trump zveřejnil tvrdá slova proti Rijádu. Nebyl však připraven, aby zrušil dohodu o obchodu se zbraněmi ve výši 400 miliard dolarů a uvedl, že existují další způsoby, jak „potrestat“ spojence USA na Středním východě.

Pozice Trumpa byla stejná jako postoj kanadského premiéra Justina Trudeaua, který uvedl, že je „velmi obtížné“ (neboli nákladné, abych byl přesný) upustit od dohod na zbraně se Saúdskou Arábií.

 

(Foto: sott.net)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*