Zastíněna COVIDem-19, ale opět na vzestupu: úroveň nelegální migrace se ztrojnásobila

Zastíněna COVIDem-19, ale opět na vzestupu: úroveň nelegální migrace se ztrojnásobila

Ano, nelegální migrace je opět na vzestupu.

Když v roce 2020 začal koronavirus po celé zeměkouli a zejména v Evropě páchat spoušť, odklonil se veřejný diskurz od jednoho z nejdůležitějších témat, která od roku 2015 definovala velkou část každodenního života kontinentu.

Ano, je to nelegální migrace. A ano, je opět čas otevřeně hovořit o rostoucím tlaku na jižní hranice.Zprávy maďarské policie o hranicích v poslední době vykazují znepokojivé signály, konkrétně obrovský nárůst nelegální činnosti v okolí jižních pohraničních oblastí – to je vnější hranice evropského schengenského prostoru. Na základě nejnovějších statistik se počet chycených obchodníků s lidmi i počet pokusů o nelegální překročení hranic v prvních pěti měsících roku 2021 ztrojnásobil ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Od ledna do 20. května roku 2020 bylo zmařeno celkem 9 521 nezákonných pokusů o překročení hranic. Stejné číslo pro rok 2021 se více než ztrojnásobilo na 34 899. Stejně tak ve stejném období v roce 2020 zadržela maďarská pohraniční policie 110 osob podezřelých z obchodování s lidmi, zatímco v roce 2021 je tento počet zatím 321.

Zvýšený tlak na maďarských hranicích vysílá jasný signál, že otázka migrace musí být znovu zařazena na první místo agendy EU. Mnozí si vzpomenou, že loni v prosinci Komise předložila návrh, aby se 34 milionů migrantů stalo občany EU. To by podle nich vyřešilo migrační situaci.

Maďarsko, k němuž se připojily země střední Evropy a Středomoří, má jiný návrh. Zastavme migraci na našich hranicích a přiveďme pomoc tam, kde je jí nejvíce zapotřebí. Jak říká premiér Orbán už od prvního dne migrační krize v roce 2015: „Přijměme pomoc tam, místo abychom problémy přenášeli sem.“

Vybudováním hraničního plotu podél maďarských hranic se Srbskem a Chorvatskem – opět to není jen maďarská hranice, je to vnější hranice evropského schengenského prostoru – Maďarsko v roce 2015 světu ukázalo, že je možné zastavit příliv ilegálů na svou půdu. O několik let později Itálie pod vedením bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho migraci na moři v podstatě ukončila. Jiné členské státy a většina institucí EU se však zdají být odhodlané obrátit se na druhou stranu a pustit tyto přistěhovalce dovnitř.

Je to otázka, která hned tak nezmizí, a vzhledem k obrovským důsledkům pro bezpečnost, ekonomiku a kulturu ji prostě nelze ignorovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Zastíněna COVIDem-19, ale opět na vzestupu: úroveň nelegální migrace se ztrojnásobila

  • · Edit

    Naštěstí se nás masová migrace netýká nějakou delší dobu, v tomhle vládě a nabídková v cele bYch rád poděkoval, dobra práce opravdu a dava to smysl. Holt občas se vyplatí být ve středu, drive než se rozmuze kdy tak unie stejně bude pohrobkem minulosti tak to má být 🙂

  • Jen tak dál a stane se jednání Feriho normou. Dočkáme se toho, že k usvědčení ze znásilnění budou potřeba nejméně dva mužští svědci. Geny nezměníme a nečekejme jakékoliv snahy o přizpůsobení. Když to na ně přijde, nemohou si pomoci.
    Jen je vítejte, ale pak se nedivte, co všechno se může stát.

  • Útok na Evropu pokračuje. Nezáleží na tom, že nemají zbraně. Přišli se Evropy zmocnit a ovládnout nás. Budeme jako otroci na ně makat, aby se necítili diskriminovaní. Přitáhnou náboženství, neslučitelné s evropským způsobem života, přitáhnou nemoci, vůči kterým nemáme imunitu, vysají veřejné rozpočty. Skončí to občanskou válkou.
    Braňme své domovy, dokud jsme v převaze. Za pár let už to nebude možné.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*