Zaslepení „antitrumpismem“

Zaslepení „antitrumpismem“

Jak říká staré rčení, dokonce i rozbité hodiny ukazují dvakrát za den správný čas. To by mohlo platit na amerického prezidenta Donalda Trumpa.

I přes své nedostatky – a že jich je hodně – může uživatel Bílého domu zajisté udělat alespoň jednu nebo dvě věci správně.

Ale podle toho, jak tvrdí kritici Donalda, na 45. prezidentovi není nic, naprosto nic, co by se vyplatilo. Demokraté a zpravodajské sdělovací prostředky, které je podporují, mu nikdy nedají pokoj.

Sledovat stále to stejné na CNN je už nesnesitelné. Je to tak předvídatelné. Strefovat se do Trumpa, setřít Trumpa, kritizovat, kritizovat, kritizovat. Negativita nepolevuje, naopak sílí až do té míry, že jeho kritici ztrácejí na důvěryhodnosti, protože vycházejí z doktrinářského „antitrumpismu“. Absolutně chybí interakce s fakty nebo objektivními okolnostmi. Je to neochabující předsudek a vytrvalé lpění na předem vytvořené agendě.

Vezměte si například poslední Trumpovo nařízení ohledně stažení amerických vojsk ze Sýrie. Rozhodnutí prezidenta napadli zákonodárci na obou stranách uličky. Demokraté a republikáni se jednohlasně shodli a odsoudili stažení amerických sil z této arabské země jako „strategickou chybu“. Bylo řečeno, že je to „dar“ nepřátelům, ať už syrské vládě Bašára Asada, ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, Íránu nebo teroristům ISIS.Nepochybně bylo Trumpovo prohlášení o „vítězství“ nad ISIS (Daeš) v Sýrii a jeho slavnostní zpráva na Twitteru o „návratu našich chlapců domů“ jen laciným předváděním pro jeho volební příznivce. Pouze několik dní před Vánocemi vystoupil Trump před národem jako Santa Claus s nablýskaným velkým dárkem.

Nicméně na stažení amerických jednotek ze Sýrie musí být nahlíženo jako na dobrou a správnou věc. Pro začátek si řekněme, že v této zemi byly za poslední čtyři roky nelegálně dva tisíce amerických vojáků a eskadry bojových letounů. Je to okupační armáda, která porušuje suverenitu Sýrie, neboť USA nemají pro své operace ani mandát Rady bezpečnosti OSN, a samozřejmě ani povolení syrské vlády.

K tomu všemu americké jednotky zabily desítky tisíc syrských civilistů. Zničení města Rakká v loňském roce, kdy byly v důsledku amerických leteckých útoků vyhlazeny tisíce žen a dětí, bije do očí jako obrovský válečný zločin.

Tvrzení Washingtonu o „boji proti teroristům“ v Sýrii neospravedlňuje de facto invazi země. Kromě toho každý, kdo skutečně poctivě prozkoumal tento konflikt a nespoléhal na západní zpravodajská média, ví, že tvrzení ohledně „války proti teroru“ je cynickou zástěrkou pro destabilizaci Sýrie a vyvolání změny režimu v Asadově vládě ze strany amerických sil. Asadova aliance s Ruskem, Íránem a hnutím Hizbaláh, a jejich zarytý postoj proti Izraeli a americkému imperialismu je důvod, proč se Washington zaměřil na tento národ.

Tragédií osudu je, že před vypuknutím války v březnu 2011 Syřané měli starověkou historii mírového soužití mezi náboženskými vyznáními, na kterou byli hrdi.

USA systematicky vyzbrojovaly a tajně řídily džihádisty coby své zástupce s cílem změnit režim v Sýrii, což má daleko od boje proti terorismu. Údajné „lidové povstání“ v Sýrii proti Asadovi byl jen pečlivě sestavený příběh západní propagandy, který měl skrýt skutečnou agendu změny režimu, kterou Washington, jeho spojenci NATO a regionální režimy objednatele chtěli.

Ve chvílích jasného myšlení si to Trump uvědomuje. Během své volební kampaně v roce 2016 správně uvedl, že Obamova administrativa „vytvořila ISIS“. A řekl, že válka v Sýrii je zbytečná. V tomto ohledu Trump není „konspirativní“ a „nevymýšlí si“. Existuje dostatek zdokumentovaných důkazů o tom, že americká CIA a další vojenská zpravodajská služba NATO připravily společně s miliardami dolarů od Saúdů a dalších diktatur v Perském zálivu džihádistické zástupce.

To, že si Trump gratuloval k „vítězství ve válce proti ISIS“, je samozřejmě k smíchu. Byla to právě syrská armáda a její spojenci – Rusko, Írán, Hizballáh – kdo porazili ISIS a zvítězili v tajné válce, sponzorované Spojenými státy, jejímž cílem byla změna režimu.

Nicméně Trumpovo rozhodnutí stáhnout vojska a bojové letouny ze Sýrie – bez ohledu na jeho falešné tvrzení – je správné. Protivládní militanti byli do značné míry poraženi. Odvolání amerických jednotek ze Sýrie může pouze urychlit vymýcení zbývajících teroristů ze strany syrské armády a jejích spojenců.

Kritici Trumpa tvrdí, že v Sýrii je rozptýleno až 30 000 teroristů. Tito domácí kritici, stejně jako evropští spojenci, ostře pokárali Trumpa za to, že opouští misi, jejímž cílem je zničení teroristických skupin v Sýrii, čímž údajně ohrožuje bezpečnost západních států a vystavuje je riziku budoucích útoků. Tento názor je ignorantský a klamný, pokud jde o skutečné hrdiny v Sýrii – syrskou armádu a její spojence Rusko, Írán a Hizballáh. Tyto síly jsou více než schopné pokračovat v konečném odstranění teroristů. Přítomnost amerických jednotek a sil NATO je pouze překážkou ve splnění tohoto úkolu.

Spojenými státy podporovaná válka, jejímž cílem byla změna režimu, je prohraná. Trvalo to osm let, ale syrský národ vyhrál historickou válku.

Je skutečně načase, aby americká armáda opustila Sýrii, stejně jaké síly NATO, které jsou v zemi nelegálně. Americká, britská a francouzská armáda a jejich političtí vůdci by měli být obviněni z válečných zločinů kvůli skryté agresi a porušení suverenity Sýrie.

Je skutečně s podivem, že politici, vědci a hollywoodské celebrity tvrdí, že jsou „liberální“ nebo „levicoví“ – a dalo by se proto očekávat, že budou proti válce – a přesto se postavili do fronty, jen aby pranýřovali Trumpa za jeho nařízení stáhnout vojáky ze Sýrie. Je ironií, že tito kritici ve skutečnosti podporují válku, nezákonnou okupaci a válečné zločiny.

Tento kuriózní rozpor v podstatě dokazuje povrchnost západních „liberálů“ a nesmyslnost jejich prohlášení. Zdánlivě jediná zásada, kterou tito lidé mají, je být „proti Trumpovi“, bez ohledu na to, o jakou záležitost se jedná.

Trump si jistě zaslouží cenzuru a opozici kvůli jeho rasistické a manipulativní politice, fašistickým tendencím a politice, nahrávající bohatým oligarchům. Avšak nezdá se, že by americký mainstream a evropští „liberálové“ v těchto otázkách Trumpovi oponovali. Jsou příliš znepokojeni nepodstatnými nesmysly ohledně „tajné dohody s Ruskem“ a „ruského vměšování“.

Když „liberálové“, kteří jsou proti Trumpovi, nejsou schopní vidět, že ukončení amerického militarismu v zámoří je správná věc, potom víte, že jejich morální a politický kompas nefunguje. Na rozdíl od Trumpových rozbitých hodin, které ukazují dvakrát za den správný čas, je „antitrumpovská“ brigáda příliš slepá, než aby viděla jakýkoli životaschopný směr.

 

 

zdroj: http://www.informationclearinghouse.info překlad: http://www.zvedavec.org
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*