Západní státy blokují iniciativy Ruska k vyšetření chemického útoku v Sýrii

Západní státy blokují iniciativy Ruska k vyšetření chemického útoku v Sýrii

Rusko i nadále trvá na vyšetřování chemického útoku v syrské provincii Idlib. Západní země však blokují ruské iniciativy v této oblasti. Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) bez vysvětlení zablokovala návrhy Ruska, vyslat odborníky do oblasti údajného chemického útoku, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Podle Lavrova, OPCW zakázala vyslat odborníky na místo incidentu. „To prokázalo úplné selhání v pozici západních kolegů,“ uvedl Lavrov.

Ministr dodal, že západní země samozřejmě hodlají změnit vládnoucí režim v Sýrii. Falešné informace o údajném použití chemických zbraní syrskou vládou „slouží k tomu, aby se zabránilo implementaci rezoluce 2254, která stanoví politické urovnání se všemi syrskými stranami a chtějí přejít na dlouhodobou myšlenku změny režimu,“ uvedl Lavrov.Před několik dny, Rusko objevilo řadu nesrovnalostí na fotografiích z místa údajného chemického útoku v provincii Idlib v Sýrii. Rusko poskytlo tyto důkazy odborníkům Organizace pro zákaz chemických zbraní s tím, že chemický útok mohl být zinscenován.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Západní státy blokují iniciativy Ruska k vyšetření chemického útoku v Sýrii

  • USA nechtějí , aby jejich lest byla odhalena a proto se brání jak to jde. Jenom ne pravdu, protože by nebyla v jejich prospěch.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*