Západní média zavírají oči nad situací v Bahrajnu

 

Politický analytik označil účelové ignorování situace v Bahrajnu ze strany západních médií za neospravedlnitelné. Tento blackout popisuje jako součást „skryté agendy“ při zavírání očí nad utrpením bahrajnského lidu, oznámila agentura PressTV.„V západních médiích vládne totální blackout o situaci v Bahrajnu,“ řekl ve středu Saíd Saíd Šehab z Hnutí za osvobození Bahrajnu.

„Věřím, že jsou za tím „skryté zájmy“ v západních médiích, které úplně ignorují situaci v Bahrajnu a zaměřují se na jiné místa, o které mají zájem,“ dodal a zdůraznil, že takovou politiku „není možné pochopit ani odpustit.“

Analytik dále informuje, že Bahrajnci pokračují ve svých každodenních protestech, což svědčí o jejich odhodlání dosáhnout politické změny ve své vlastní zemi vlastními silami bez toho, aby se spoléhali na USA a Západ.

„Jediné, co od Západu žádají je, aby nestál na straně vlády, nepodporoval ji a nepokračoval v poskytování vojenské a bezpečnostní podpory tomuto nefunkčnímu režimu,“ dodal na závěr.

Občané Bahrajnu organizují demonstrace od poloviny únoru 2011, požadují politické reformy a konstituční monarchii. Tento požadavek se později změnit na úplnou výzvu k vypuzení vládnoucího rodu Al Khalifa, což mělo za následek brutální zákroky proti lidovým protestům.

V únoru roku 2011 došlo v Bahrajnu v rámci Arabského jara k prvním protestům proti autoritářskému režimu. Vláda proti protestujícím tvrdě zakročila, proti protestujícím byly použity i střelné zbraně, několik desítek lidí bylo zastřeleno. Na potlačení povstání se podílely vojenské jednotky z okolních zemí, zejména ze Saúdské Arábie. Řada lidí byla zatčena a odsouzena, ze škol byli vyloučeni protestující studenti. Došlo k vyhlášení výjimečného stavu, který byl 1. června 2011 zrušen. Od té doby však protesty dále pokračovaly, vláda používala k potlačování demonstrací slzný plyn a gumové projektily. V dubnu 2012 musela být při konání závodů Formule 1 přijata rozsáhlá bezpečnostní opatření kvůli hrozícím demonstracím a protestům.

Nepokoje v Bahrajnu pokračovaly za nezájmu sdělovacích prostředků i v roce 2012 a pokračují i v roce 2013. (Zdroj)

Mnoho lidí bylo zabitých, mnoho z nich umučených ve vězení, další tisíce jsou zadržování od lidového povstání v tomto království.

Protestující hovoří, že budou nadále pokračovat v demonstracích proti režimu, dokud nebudou splněné jejich požadavky na vytvoření demokraticky zvolené vlády a nebude ukončeno porušování práv.

http://www.youtube.com/watch?v=yPrN4FSW7oo

Zdroj: presstv.ir

vyšlo na : vlastnihlavou.cz

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*