Západní Evropa se odmítáním Ruska táhne za USA jako krysy za svým krysařem. Ke svému zániku…

Západní Evropa se odmítáním Ruska táhne za USA jako krysy za svým krysařem. Ke svému zániku…

Muselo to přijít… Evropa, zejména Západní, a ještě více Německo, musí očekávat statisíce Syřanů, které si ji vybrali jako zemi zaslíbenou.

Říká se, že se tak dlouho chodí se džbánkem pro vodu, až se ucho utrhne.

Dnes přední komentátoři a politologové se shodnou na jednom: Války  v Afganistánu, Iráku, Libyi, Jemenu či Sýrii jsou fatální chybou Západu, zejména USA, ale i Francie či Velké Británie…

Přesto po dvě desítky let, Západ nepřinášel žádné důsledky kromě finančních nákladů spojených s válkami a pár stovkami, v případě USA pár tisícovkami svých mrtvých vojáků…

uprchlicka krize

Opakuji…muselo to přijít.

Ti běženci nejsou ničím jiným než prvním konkrétním a trochu drsným dopadem oněch nelegitimních a nelegálních válek. Jsou to oběti, ale tak trochu i vojáci, které Západ probudil k životu.

Ano ti, běženci, kteří se nejdříve rozsévali po muslimském okolí, začínají měnit trasu. A pozor, je to zatím jen hrstka toho, co zřejmě přijde.

Kdo za to může? No samozřejmě Západ, který často cynickou politikou se spojoval s nejrůznějšími a nejbrutálnějšími islamistickými skupinami, aby svrhával sekulární vlády v regionu, které udržovaly stabilitu, ale nebyly úplně pokorné.

Řekněme to na tvrdo : Kdyby nebyl svržen Hussajn, Kadáffí, kdyby už 5 let Západ za každou cenu nepodporoval islámský stát proti syrskému prezidentovi Assádovi, nesměřovali by do Německa a spol. prakticky žádní uprchlíci.

Politika Západu byla neomluvitelná a bestiální.

A teď přichází její ovoce…

Někteří řeknou: A proč o tom Vyvadil mluví, to víme…

No podstatné není jen to, co bylo, ale doslova tragické je to, co je a co skutečně může západní Evropu smést, pokud se okamžitě nevzpamatuje.

Nejnebezpečnějším trvalým zdrojem konfliktů je stále nejbohatší a vojensky spolu s Ruskem a Čínou nejsilnější vojenská velmoc USA.

Není žádné jiné země na světě, která by rozpoutávala tolik válek a není ani žádné jiné země na světě, která prakticky ani jedinou i za cenu celosvětového chaosu nepřevedla ve smysluplný výsledek, který by svět posunul k míru…

Jen namátkou:

Vietnam, totální kolaps.

Válka v Iráku, totální kolaps a vytvoření islámského státu. Odstranění sekulárního vůdce, který v zásadě zajišťoval stabilitu a územní celistvost Iráku

Válka v Libyi, totální kolaps, otevření brány pro uprchlíky do Evropy a odstranění poměrně progresivního autoritativního vůdce.

Afganistán ? Nejdříve tam kdysi Američané prosadili mudžahediny a vyzbrojovovali Taliban proti Sovětům, dnes je již jen otázkou, kdy tento útvar zkolabuje…(Tam je jedině neomluvitelné, že jsme stále přítomni.)

Když Evropa čelí uprchlíkům, jejich největší množství je z oblastí bývalého Iráku a dnešní Sýrie, kterou z valné míry podporuje islámský stát, kterou USA, ale i Britové a Francouzi ve spolupráci s Tureckem  či bohatými ropnými monarchiemi Zálivu pomáhaly vytvořit…

Cynismus je hlavním znakem celé této západní politiky…

A tu přichází Rusko, země, která nikdy v minulosti nepodporovala na rozdíl od Západu jakékoliv islamistické skupiny, země, která drží spojenectví a chápe, že stabilita je důležitější než účelové výhry.

Nastává hysterie a počínaje USA, přes Německo, NATO, Izrael atd. všichni povykují, že Rusko chce rozrušit stabilitu.

Jakou stabilitu? Tu, která se vyznačuje brutálním a anticivilizačním islámským státem? Tu, která se vyznačuje tím, že tak jako Západ odstranil sekulárního Hussajna či Kadáfího, pokládá za nezbytné odstranit i Assada?

Větší čuňárnu jsem neviděl. Stydím se za Západ a plně mu přeji, aby jej uprchlíci zaplavili jako kobylky a rozvrátili.

Poslouchám slova o pádu evropské civilizace.

Západní Evropa ale nemá s civilizací nic společného…

Ale kdyby alespoň uměla přemýšlet…

Zatím jen pár zemí nachází odvahu tak trochu krotce říci, že je třeba se spojit s Ruskem či Iránem v otázce Sýrie
Španělsko a Rakousko…

Česko to jen šeptlo a Bohuslav Sobotka ustrašeně zase couvl, když generální tajemník NATO kritizoval Rusko, že vstupuje to záležitostí v Sýrii.

No, chápe ten úředníček, že když má Rusko spojenecké svazky se Sýrií, tak je prostě chce dodržet? Asi ne bazilišek jeden.
Vše má jakousi logiku.

Ty milióny běženců v žádném případě nesměřují a nebudou směřovat do České republiky, Slovenska, Polska, Pobaltí. Nikdy nebylo podáno tak málo žádostí o azyl jako právě v této době. Je to až komické a zároveň spravedlivé.

Země východní Evropy nebombardovaly Irák či Libyi, stejně jako nepustošíme Sýrii.

To je dílo západní Evropy a jejich učitele USA.

Pokud západní Evropa chce být zničena, zaslouží si to. Chce-li se jako krysy nechat vést svým krysařem USA do záhuby, má se tak stát.

My Češi, Moravané a Slezané s jistou bolestí můžeme ten vývoj sledovat.

Ale byli jsme před EU a budeme i po ní.

 

JUDr. Jiří Vyvadil       

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*