Západ se chová k Rusku jako nevděčný parchant. Připravme se, že na to doplatí

Západ se chová k Rusku jako nevděčný parchant. Připravme se, že na to doplatí

Snad nikoho asi nenapadlo, že v situaci, kdy Rusko za nás a za svět bojuje proti islamistům všeho druhu v Sýrii, jestřábí pětka „USA, Německo, Británie, Francie a Itálie se dohodne na prodloužení sankcí proti Rusku…

Tento cynismus prostě nemá chybu a ukazuje, že zatímco obyčejní lidé se domnívají, že proritou evropských a světových státníků by měl být boj proti islámskému terorismu, ve kterém Rusko spolu s vojsky prezidenta Asáda s podporou Iránců a Hizballáhu sehrávají rozhodující podíl, Západu nejde o nic jiného než o politický kalkul: za každou cenu Rusko ničit a nepřipustit si, že  bez něho dnes problémy světa řešit nelze.

Každý je strůjcem svého štěstí…

Západ a zejména EU  a západní Evropa má před sebou černou budoucnost : budoucnost rozpadu EU, zavalení milióny uprchlíků, narůstající islamizací a stoupajícím nárůstem terorismu.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Jestliže v takové situaci pokládá Západ za daleko důležitější vyostřovat vztahy s Ruskem nad únosnou míru, a namísto efektivního boje proti islámskému státu mu jde jde jen a jen o porážku prezidenta Asáda, tak jako kdysi Hussajna, Kadáfího a naposledy Janukoviče, bude to pro Západ smrtící…

Ten vývoj totiž nepovede ke scénáři, po kterém „západní pětka“G 20 tak touží.

Rusko vložilo do bojů proti islámskému státu v Sýrii celé srdce, dokonalou organizaci a nejskvělejší vojenskou techniku. Chápou to jako novou Velkou vlasteneckou válku…

Za naše…, za Paříž…, za svět.

A Velkou vlasteneckou válku prostě Rusové prohrát neumí, v zájmu svém, Sýrie, Blízkého východu i celého světa.

To vítězství bude mít dva hlavní dopady a oba jsou skvělé:

Po humánní stránce se zdá, že tak jako ve 2. světové i nyní to bude Rusko, které se rozhodujícím způsobem zasadí o porážku islamistů všeho druhu v Sýrii
Z hlediska strategicky politického dojde k definitivním utvrzení nového a moudřejšího uspořádání světa s Ruskem jako důrazným, silným, ale hlavně vyvařujícím protipólem USA a EU.

A až Bašár al Asad coby symbol spojenectví arabského světa s Ruskem bude opětovně zvolen prezidentem Sýrie, což je víc než pravděpodobné, bude USA i západní Evropa díky své hlouposti na hlavu poražena a uvědomí si limity svého chování.

A to je nezbytné z profylaktických důvodů. Západ se totiž bude muset vrátit k uměřené a nerizikové politice, respektující nové rozložení sil, jak tomu bylo před rokem 1989. Měly by skončit válečná dobrodružství a minimalizovat konflikty…

Ale nejen to, rozpadlá infrastruktura Evropské unie i NATO, kdy již dnes například konkurent Hillary Clintonové v táboru demokratů na úřad prezidenta Bernie  Sanders navrhuje změnit NATO rozšířením o Rusko a Ligu arabských států, tak či onak bude nové politiky směřovat k pozitivní spolupráci s Ruskem…Koncept Evropy od Lisabonu po Vlasivostok se může a měl by stát realitou.

Že Západ a hlavně západní Evropa bude zasažena proudy miliónů migrantů a posilováním islamistů a stím souvisejícím terorem je zřejmé, že obyvatelstvo západní Evropy, že bude bouřit proti stávajícím elitám je také jisté.

Česká republika je jakoby mimo tento proud.

Nemá smysl se zabývat okrajovými protiislamistickými stranami  typu Bloku proti Islámu – Úsvitem či SPD Tomia Okamury. Tyto strany sice umí  svolat demonstrace, ale jejich vyznění je natolik nepřijatelné pro ostatní politickou scénu a hlavně, jejich vyvolávané obavy  sdílí jen  jejich příznivci. Normální lidé na ně nahlíží jako na poloblázny…

Přesto chybí politická platforma, která by se zásadně distancovala od současné politiky vlády, která nevidí, neslyší, volá po jednotě v rámci EU, ačkoliv tato už dávno není schopna nic vyřešit a jen situaci dramaticky zhoršuje, podporuje agresivní politiku NATO proti Rusku, ačkoliv Evropa potřebuje Rusko více než kdy jindy.

S mnoha přáteli jsem dospěli k názoru, že by nebylo o věci se v první fázi alespoň ideově vrátit k myšlenkám národně socialistického  hnutí opírající se o samostatnou národní republiku a hledající po vzoru dr. Edvarda Beneše a po válce výrazně obohacenou konceptem francouzského prezidenta a velkého kultivovaného nacionalistu prezidentem de Gaullem  politiku mostů a politiku všech dimenzí.

Vytváříme Klub národních socialistů pro 21. století, protože cítíme, že zde chybí kultivovaná síla bojující za národ, samostatnou  a vyváženou zahraniční politiku a – a k tomu se jistě příště dostaneme – spravedlivější společnost, kde nebude růst propast mezi bohatými a chudými.

A Rusku v zájmu nás všech i celého světa držíme palce.

 

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Západ se chová k Rusku jako nevděčný parchant. Připravme se, že na to doplatí

  • „Já to říkám pořád. Válka s Turkem musí být“. Švejk to viděl jasně. Budeme jako v první světové válce rukovat za agresory a postupně přejdeme na stranu Ruska. Pokud něco po válce zbude, vytvoříme si vlastní stát, který nebude závislý na žádné obdobě Habsburské monarchie či CK. EU je nebezpečná světu tím, že dělá USA užitečného idiota. Je čas hodit USA přes palubu a nechat je zkrachovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*