Západ pomohl Ukrajincům a Ukrajině do hrobu

Západ pomohl Ukrajincům a Ukrajině do hrobu

Jistěže za všechno může Putin. Tento geniální stratég si na Majdanu postřílel vlastní lidi vlastními lidmi, aby svrhl vlastního prezidenta a premiéra a nastolil Nulandistán spravovaný skrze NATO, USA a EU.

Podívejme se na poslední kolo komedie ohledně Porošenkovy pučistické vlády, tentokrát nikoliv očima fašismu a nepotrestaných válečných zločinů. O obětech fašistického režimu jsme psali dost a dost. Byli jsme prvním českým médiem, které dva dny po upálení lidí v Oděse zaživa (2.5. 2014) předpovídalo vznik války na Ukrajině (Po masakru v Oděse již není cesty zpět). Za měsíc budeme slavit druhé výročí a ze zločinců pochopitelně nebyl nikdo potrestán. Vyšetřování pod dozorem EU a za blahovolného nezájmu Amnesty International skončilo, zapomeňte. Podle našich médií se vlastně ani nic nestalo, takže proč se vzrušovat.

Řízený ekonomický rozvrat země

Na Ukrajině chce nyní vládnout nějaká Natalie Jaresko. V současné době je tato občanka USA, narozená v USA, jen ministryně financí. Během Majdanu o ní nebylo ani slova. Byla americkou občankou, což ji v pučistickém režimu nacionálního fašismu vylučovalo z podílu na vládě. Ejhle, tato dáma nyní usiluje o premiérské křeslo a o diktátorské pravomoci. Její hlavní argument je ten, že v rozpadlé Ukrajině je třeba tzv. „vlády expertů a technokratů“. Tak se na výkon těchto západních expertů podívejme blíže, abychom už nyní věděli, proč k nám přijdou uprchlíci z Ukrajiny.

Jak známo, ideologie je o žvanění a ekonomika o číslech. Tak se podívejme na zlatá léta západního hospodaření na Ukrajině, kdy byla tato země rozkrádána nikoliv proruskými oligarchy, ale prozápadními, včetně amerických bank. Klíčový syntetický graf je tento.

ukrajinsky dluh

Nejprve se podívejte na modré tečky, které ukazují růst HDP za vlády proruského premiéra Azarova, který sledoval kombinovanou cestu země směrem k EU a k Rusku. Pád do propasti ukazuje období po Majdanu, kdy převzala otěže neoliberální parta privatizátorů a vojenských poradců EU, USA a NATO. S tím souvisí druhý graf dluhové rapsódie v modré, která ukazuje současný bankrot státu. To se prosím děje pod vedením oné US-dámy, která tento ekonomický Nulandistán vede pilně do hrobu, tentokrát ekonomického. Nakonec je z grafu důležitá oranžová čára, která ukazuje, že interní hospodářství země nebylo v tak špatném stavu jako její zahraničně-politické vztahy. Suma sumárum, graf ukazuje, že není třeba dotyčnou zemi bombardovat a podporovat v ní terorismus, jako v Sýrii a Libyi. Západní banksteři a poradci vyřídili Ukrajinu stejně spolehlivě, jako v EU bankovní Trojka zařízla Řecko.

Jak se takové zaříznutí ovce provede, pochopitelně po jejím kompletním ostříhání? Na to se podívejte na další graf, který ukazuje rozložení a dynamiku ukrajinského státního dluhu v rozmezí let 2007-2015.

ukrajinsky dluh 2

Graf ukazuje, že Ukrajině od roku 2010 opravdu hrozila dluhová past a Západ se pilně postaral, aby včas správně zaklapla. V Rusku se to nepodařilo, ale Rusové měli opravdu namále. Dnes zbyl jen vztek Západu nad promarněnou šancí vyrabovat surovinově nejbohatší zemi na světě a strach z toho, co přijde po pádu dolaru a po nástupu zemí BRICS. Externí veřejný dluh ovšem eskaloval po Majdanu, ale to je celkem zbytečné zdůrazňovat. Cílem Západu bylo vytvořit z Ukrajiny vojenskou a ekonomickou kolonii spravovanou západními bankami na zvedání telefonu z Washingtonu nebo z Bruselu. Předtím sem volali Rusové z Moskvy. Ale jak je vidět, za mnohem lepších ekonomických vztahů a podmínek. Poslední graf ukazuje současný finanční bankrot Ukrajiny.

ukrajina dluh 3

Podívejte se na růst dluhu po 2011, kterému by měl odpovídat stejný růst HDP. Ten šel ovšem přesně v obráceném poměru dolů, viz první graf. Klíčový graf představuje žlutá křivka, která ukazuje růst vnějších dluhů státu po 2014, tedy nikoliv občanů a podniků. Ostatní grafy ukazují, že jiné formy dluhů rostly mnohem pomaleji. Kyjevští janičáři a pučisté prostě a jednoduše celý stát zničili.

Důsledek dalšího „failed state„, neboli rozpadlého státu hned za našimi bývalými federálnímu hranicemi, je celkem zřejmý a budeme se mu dále věnovat. Je třeba s předstihem vědět, odkud k nám přijde další vlna uprchlíků a proč. Jistěže za všechno může Putin. Tento geniální stratég si na Majdanu postřílel vlastní lidi vlastními lidmi, aby svrhl vlastního prezidenta a premiéra a nastolil Nulandistán spravovaný skrze NATO, USA a EU. A my teď máme ušlechtilé starosti, jak tuto zemi dát do pořádku. Ale pokud to náhodou bylo jinak, je dobré o tom vědět.

 

Převzato z http://news.e-republika.cz

(Donald Tusk, Petro Porošenko, Jean-Claude Juncker Foto: Reuters)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Západ pomohl Ukrajincům a Ukrajině do hrobu

  • To je sice pravda, ale Ukrajina potřebuje autokrativní režim sloužící USA a NATU jako klacek proti putinovskému Rusku. Je to loutkový režim dosazený násilým americkými vládními úředníky. Tento režim musí být stále živen penězmi jejich lutkovodiči jinak se rozpadne. Takže pro USA a státy jimi podporujicí, pobalské země to bude stále těžší břemeno!!!

  • Západ by si měl přiznat, že Ukrajině není pomoci. Jakékoliv peníze tam přijdou, ihned vrchnost rozkrade. Jediným rozumným řešením je rozdělení Ukrajiny na východní proruskou část a západní, která by byla nárazníkovou zónou v případě války s Ruskem. Jestliže se chce Ukrajina dostat z ekonomických problémů, musí Ukrajinci začít makat. Musí obdělávat pole. To se jim nechce. Ukrajina je rozvrácená, nacionalistická. Problém představuje pro své spojence, nikoliv protivníky. EU musí dát Ukrajině (ale i Turecku) jasně najevo, že pro takové země není v EU místo. Pak se začnou chovat jinak. Začnou přemýšlet, že je nikdo zvenku živit nebude a třeba začnou makat. K tomu musí svrhnout pučistickou vládu a zvolit si takové politiky, kteří budou umět využívat vnitřní zdroje a nebudou jen žvanit a tahat peníze ze západu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*