Zaorálek s USA a EU – ministři lží o Ukrajině a Putinovi

Zaorálek s USA a EU – ministři lží o Ukrajině a Putinovi

Myslel jsem si, že u nás již nemůže nastat stav, jaký zde byl před rokem 1989. Tedy lži, demagogie a překrucování faktů. Tyto v případě Ukrajiny ze strany USA a EU již překročily všechny meze a zvrhly se propagandu goebelsovského stylu, které ženou Ukrajinu do krveprolití.

Po svržení legání Janukovyčovy vlády a dosazení Jaceňukovy prozápadní vlády v Kyjevě se začal bouřit východ Ukrajiny. Samozřejmě měl důvod, protože jako jeden z prvních činů nové samozvané vlády byl zákaz ruštiny na východní Ukrajině. Něco, co odporuje lidským právům menšin však v tomto případě Západ nechal bez povšimnutí, protože tyto porušovatele lidských práv v Kyjevě potřeboval jako prosazovatele svých zájmů.

Když následkem tohoto na východě Ukrajiny vypukly protikyjevské demostrace, tak Kyjev proti vlastnímu obyvatelstvu za podpory Západu nasadil armádu se vším všudy. Žádný kompromis či dohodu nepřipouští, jen vyhlazení svých odpůrců ohněm a mečem. Připomeňme si jen, jak Západ vyhrožoval Janukovyčovi, pokud nasadí proti demonstrantům zásahové jednotky policie či vojska.

Jelikož samozvaná Jaceňukova vláda v Kyjevě přece jen postrádala legitimitu, tak vyhlásila prezidentské volby. Nebylo divu, že východ obležený vojsky kyjevského režimu tyto „volby“ bojkotoval.

Od nově zvoleného prezidenta Porošenka se čekalo, že bude mužem dialogu, který se bude snažit na Ukrajině obnovit pořádek zastavením krveprolití ze strany kyjevské armády.

Porošenko společně s USA a EU však ještě před svým oficiálním jmenováním prezidentem z občanské války na Ukrajině obvinili Putina a v dialogu ohněm a mečem na východě Ukrajiny pokračuje.

Začal jsem zjišťovat, co je Porošenko vůbec za zač a údaje, které jsou o něm zveřejněné, vyráží dech: http://svobodnenoviny.eu/porosenko-loutka-washingtonu/ .

Poslanec Oleg Tsarev o něm prohlásil: „Vypadá to, že pan Porošenko slepě následuje instrukce svých amerických pánů. To perfektně sedí s uspořádáním moci zdůrazněným v telefonní konverzaci mezi Victorií Nulandovou a americkým velvyslancem Pyattem: Porošenko prezident, Jatceňuk premiér..

Petr Porošenko prohlašuje, že je třeba ukončit válku v Donbasu, avšak, místo toho, aby si s povstalci sedl k jednacímu stolu a zachránil množství lidských životů, vyzývá k tomu, aby byly silové orgány efektivnější. Avšak, je zřejmé, že i to je nedostatečné: Porošenko chce, aby mu s bojem proti vlastnímu lidu pomohli jeho západní sponzoři. Oligarcha konkrétně prohlásil, že Ukrajina potřebuje bezpečnostní dohodu s USA a EU.

Občanská válka na Ukrajině vyhovuje Spojeným státům, protože oslabuje a destabilizuje jak Rusko, tak i Evropskou unii. Samotné USA se však rozhodně nechystají se této války osobně účastnit. Nebyla rozpoutána proto, aby oslabila Spojené státy a aby je vtáhla do války, ale proto, aby vytvořila problémy Rusku a EU. Zdroj: http://czech.ruvr.ru/2014_05_31/Petr-Porosenko-slibit-neznamena-ozenit-se-3176/
Velvyslanec USA na Ukrajině Geoffrey Pyatt v rozhovoru s ukrajinskými novináři oznámil zvýšení americké pomoci pro podporu obranné sféry země, především pro zvýšení bojeschopnosti ukrajinských pohraničních vojsk. Kromě toho, existují informace o tom, že zvolený ukrajinský prezident Alexander Porošenko dříve projednal speciální operaci na východě Ukrajiny s Pyattem, přičemž představitel USA prosazoval „rozhodné akce“.
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_31/USA-zdvojnasobily-objem-pomoci-pro-ukrajinskou-armadu-7627/

Velmi závažná je i tato informace:

Na Donbasu mají své zájmy v podobě těžby plynu USA. Není náhoda, že syn amerického viceprezidenta Joe Bidena dostal křeslo ve správní radě společnosti Burisma, což je největší soukromý ropný a plynárenský holding na Ukrajině.

K tomu, aby bylo možné získat k ložiskům na Donbasu přístup, je nutné zbavit se protestujících.

Nepřipomíná Vám to vážení čtenáři případ M. Albright, jednu ze strůjkyň „humanitárního bombardování“ Srbska, která si potom na území dobytého Kosova zapodnikala s telefonním operátorem a přišla si tak na desítky milionů eur?

Takhle ostře se vyjadřuje přírodovědec Jiří Jírovec, jenž v roce 1986 emigroval do Kanady:

„Na Ukrajinu se musíme dívat jako na jednu z obětí geopolitických her Spojených států amerických. Geopolitika je pro česká média tabu. Přesněji řečeno, zaměňuje se příčina a následek. Proto se mluví o Putinových agresivně – expanzivních záměrech, jimiž tento zloduch ničí dílo Gorbačova a Jelcina. Rusko ale k expansi nemá ani geografické, ani ekonomické důvody. A dokonce ani ty politické, které byly dříve zahrnuty do termínu „posilování tábora míru“, protože Rusko se přetransformovalo do kapitalistické země. Celkový dluh Ruska je ve srovnání s USA sedmadvacetkrát menší a nedosahuje ani úrovně Norska či Rakouska. Proto si Rusko mohlo snadno dovolit olympiádu za padesát miliard dolarů.

Není třeba velké představivosti, aby si člověk uvědomil, že USA potřebují na obsluhu svého dluhu obrovský příliv bohatství odjinud. Po ztrátě původního vlivu ve Střední a Jižní Americe a poté, co si podřezali větev sami pod sebou tím, že si vytvořili Čínu, je celkem logické, že jako kořist zbývá Rusko s jeho obrovským přírodním bohatstvím. Jelcin byl Washingtonem považován za „jejich muže v Moskvě“. Putin to změnil a vrátil Rusku kontrolu nad surovinovou základnou. Navíc rychle pochopil, jaké nebezpečí představují Západem financované nevládní organizace.

Putin není Západem nenáviděn kvůli domácí politice, ale kvůli krokům, které podnikl, aby omezil vliv zmíněných nevládek. Protože otevřená válka s Ruskem není dost dobře možná, Západ potřebuje trojského koně, ze kterého by se šířily bláboly o demokracii a lidských právech.“ Tolik Jiří Jírovec.


Co se týká postoje našich politiků a jejich postojů k událostem na Ukrajině, bláhově jsem si myslel, že nic horšího než Karel Schwarzenberg nás již nepotká.

Že pro občanskou válku na Ukrajině a tažení proti Putinovi budou horovat naši lidovci, tedy katoličtí křesťané, to jsem celkem očekával. Všichni víme, jak hluboce katolíci nenávidí pravoslavné křesťany a kolik zločinů v minulosti proti pravoslavným již katolíci napáchali.

Ale že se za zločiny kyjevské „vlády“ a ukrajinské armády páchané na vlastním lidu postaví i ČSSD, to je pro mne opravdu šok.

Když slyším a čtu vyjádření L. Zaorálka k situaci na Ukrajině, tak se pouze stydím… a proto cituji:

Nemám žádné pochybnosti o tom, že Rusko je odpovědné za situaci v Doněcku a Slavjansku. Putinovo chování je dvojznačné a pravděpodobně bude i nadále. Na jedné straně se snaží ukázat, že je připraven jednat a učinit nějaké ústupky, a na druhé straně vidíme, že Rusové vysílají uniformované vojáky do Doněcka a Donbasu,“ podotkl Zaorálek. http://www.novinky.cz/domaci/337892-zaoralek-za-deni-na-ukrajine-muze-putin-a-zapad-je-proti-nemu-bezmocny.html

Co na to naši občané?

František Janeček, Zbraslavice, Pátek, 30. května 2014, 19:04:35. Když byl ministrem zahraničí „kníže“, myslel jsem, že hůř být nemůže.Opak je pravdou.Tento trouba se mu vyrovná.
Přemysl Sokol, Rosice Pátek, 30. května 2014, 18:52:20. Konečně vane svěží vítr v naší politice. Od roku 1989 mohli za všechno komunisti. Nyní může za všechno Putin.:))))))))))))

Cožpak si nemůžeme zachovat alespoň malou špetku důstojnosti jako třeba Slováci, jejichž politikové zachovávají vůči Rusku střízlivý postoj a slovenská média rovněž?

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*