Založíme kvůli Ondráčkovi „Pražské kavárenské milice?“

Založíme kvůli Ondráčkovi „Pražské kavárenské milice?“

„Ondráček nebo jak se ten pendrekář jmenuje by si měl uvědomit, že v případě ohrožení demokracie je použití síly legální a dovolené.“ Tolik citace z diskuse pod blogem Davida Vlka.

Tento příspěvek napsal bloger Jan Ziegler a pod něj se podepsali blogeři Tomáš Flaška a David Vlk: https://vlkdavid.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180302_651947_blogidnes . Bloger Jiří Hermánek odpověděl takto-cituji: „A co z toho plyne? Vyzbrojíme tzv. Lidové kavárenské milice?“. A já jsem si dovolil tuto odpověď použít do názvu svého článku.

Je zajímavé, že někteří naši občané smýšlející podobně jako pan Ziegler odsuzují násilí, které ve svojí historii spáchali komunisté. Což o to, s tím se dá jistě souhlasit, že použití jakéhokoliv násilí je odsouzeníhodné a samozřejmě i násilí spáchané komunisty.

Problém však už je, když zcela pomíjejí násilí, které páchá tzv. „západní demokracie.“

Nebo je snad větším zločinem členství pana Ondráčka v pohotovostním pluku, než vojenské agrese některých zemí NATO?

Už mne nebaví stále dokola uvádět země jako Srbsko, Irák, Libye, ale cožpak některá z těchto zemí napadla či ohrozila některou ze zemí NATO, že tyto země byly vojsky NATO napadené s konečným výsledkem statisíců mrtvých, milionů uprchlíků a zcela rozvrácených zemí?A tyto zločiny kupodivu nevadí lidem, kterým říkáme „sluníčkáři“ nebo „Pražská kavárna.“ Dají se vůbec nějak poměřovat zločiny zemí NATO s příslušností Zdeňka Ondráčka v zásahové jednotce před rokem 1989?

Ministr Pelikán chce dokonce rezignovat – cituji: „Jsem zklamaný a nešťastný. Tak reagoval ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) na páteční diskuzi o šéfovi komise pro kontrolu GIBS.“ https://www.novinky.cz/domaci/465020-ministr-pelikan-promysli-rezignaci-je-nestastny-ze-zvoleni-ondracka.html

Ale, největší pecka je, že odpůrci ANO, SPD a KSČM (tedy vítězná většina ve svobodných volbách) volají po násilí, tedy po tom, za co komunisty nejvíce odsuzují.

Volají po použití síly, když svobodné a legitimní volby nedopadnou podle jejich představ.

Je vůbec možné napsat – znovu cituji: „v případě ohrožení demokracie je použití síly legální a dovolené?“

Jak si to máme přebrat?

Když použili násilí komunisté, tak to bylo zločinné, ale když použije násilí skupina lidí, která se zaštiťuje ohrožením demokracie, tak je použití síly legální?

Jak je vidět, když dva dělají totéž, tak to není totéž.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Založíme kvůli Ondráčkovi „Pražské kavárenské milice?“

  • Myslím, že většina politického protibloku má na práci jenom vytahovat kauzy a pořád se zaštiťují zločiny socialismu jakoby nebyly v dnešní době zločiny kapitalismu a těm bychom se měli věnovat. Hlavně ten slavný Kalousko bělobrádkový a pirátskyý blog by se měli zabývat současnou situací v naší republice, kdy nám v kapitalistickém zřízení umírají na mráz bezdomovci, chudoba některých rodin s dětmi dosahuje toho, že jejich děti nemohou chodit na obědy a rozdíl mezi chudými a bohatými je tak velký, že je to do nebe volající. Zároveň rodiče, které mají zdravotně postižené děti musí vyloženě žebrat na jejich rehabilitace či zdravotní pomůcky. A oni se ještě vysmívají venkovu a starším lidem, kteří jim nefandí. Myslím, že současný kapitalismu ve své hrůze předčil minulý režim. Podotýkám, že nejsem a nikdy jsem nebyla v žádné straně ani v KSČ, ale dost si pamatuji.

  • Od KSČM to nebylo moc chytré. Dá se očekávat, že toho ti, kteří se s výsledkem voleb nikdy nesmíří, budou využívat. Je to citlivé téma a díky tomu dostanou lidi do ulic. V demokracii buď vítězí nedemokratické síly a pak ty demokratické uznají výsledek voleb, nebo vítězí demokratické síly a ty poražené se snaží výsledek voleb zvrátit i po volbách. Nečekejme od Kalouska a jemu podobných demokracii. Tou se jen ohání. Ve skutečnosti jsou ty poražené strany z pravého spektra pravými viníky toho, co se dnes děje. Kdyby nezneužívali moc pro své kšefty, nevyhrálo by volby žádné protestní hnutí.

  • · Edit

    Dohnala nas chimera Sametu, kdy zlocincum z KSC a STB byla zarucena beztrestnost, restituce se konaly jen tam, kde byvaly majitel mel penize na soudy a uplatky. KSC nebyla jako zlocinecka strana zakazana dodnes. Vyrovnani s lety hruzovlady KSC se tedy nekonalo.
    Na konci valky katarze probihala. Akcni vybory vysetrovaly kolaboranty a Nemce, soudy udelovaly tresty. Samet nic takoveho neprovedl, i kdyz to obcane vyzadovali. A tak je KSCM v parlamentu a mozna bude i ve vlade. Mlaticka z normalizace se drze domaha demokracie, kterou pendrekem za normalizace potlacoval. Co je otresne, ze tenkrat na to mel zaludek a dnes neciti potrebu se za to omluvit. Takovy smejd provokuje nejenom politicke odpurce, ale vsechny slusne obcany, kdo hruzovladu jedne strany prozili a jejich pendreky, zalare, perzekuce. Tenhle drzej smejd a pendrek musi pryc z funkce a s nim i lide, co mu dali hlas! Vladnou nam i nadale bejvali komuniste, STBaci Rychetsky, Pithart, poslanci, na uradech u policie, atd. Proto jsme tam, kde jsme.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*