Zákony které jsme vytvořili dodržovat nemusíme!!

Zákony které jsme vytvořili dodržovat nemusíme!!

Tak takhle nějak vidím současný přístup ČSSD ke kauze bývalého advokáta Zdeňka Altnera. Pan Altner také asi není nejkřišťálovější postavičkou českého nebe, ale pravomocné rozhodnutí soudu je prostě pravomocné. A mělo by se ctít.

To že zákonů neustále přibývá a rozpracovávají se do nejmenších detailů je stará známá věc. Ani vystudovaní právníci už neobsáhnou celé právo v České republice. Specializují se, a proto mnohdy trvá delší dobu, než narazíte na právně vzdělaného člověka, který Vám dokáže kvalifikovaně pomoci s Vaším problémem. V praxi to u těch nejlepších vypadá tak, že vedou celé advokátní kanceláře, ve kterých se na případech podílí větší množství advokátů či koncipientů, kteří hledají v zákonech kličky a místečka tak, aby spor vyhráli. Pochopitelně to není zadarmo. Lépe řečeno obyčejný občan na to prostě nemá.

Úsměvné je, že „neznalost zákona neomlouvá“. Domnívám se, že s tímto rčením jste se již každý za svůj život setkali.

U politiků je to často ještě úsměvnější. Dokáží překroutit jasně daná pravidla tak, že z logicky uvažujícího člověka ještě na závěr udělají blbce.

Jen pro příklad – nedodržování Schengenské dohody a hrubé porušování některých paragrafů se omlouvá nečekanou situací (kdo by ji měl čekat dříve, než naše elita?), humanitárními závazky (sakryš, oni ty zákony nejsou provázané?), zbožným přáním nad skutečností (zbídačení a roztrhaní uprchlíci před válkou jsou při bližším zkoumání dobře živení urostlí mládenci, či bohaté rodiny, které si chtějí ještě polepšit) a solidaritou (já udělám blbost, ale pokud to svedu na předchozí body, tak Vy všichni ostatní jste povinni mi v rámci tohoto kouzelného slovíčka pomoci).

Za vrchol arogance ovšem považuji, pokud zákonodárci narazí do vlastní bariéry, kterou vystavěli pro prostý lid a jejíž dodržování vždy naprosto jednoznačně a razantně vyžadovali.

Kolik podnikatelů díky druhotné platební neschopnosti skončilo na ulici? I když třeba svůj spor po mnoha letech vyhráli, tak jejich úsilí a pověst byla dávno pryč.

Kolik podvodníků se dnes směje? Neprávem nabyté peníze lehce legalizovali právě díky těmto penězům, díky nimž mohli zaplatit kvalitní právníky.

Kolikrát jsme slyšeli od všemožných poradců:

  „Nenechávejte své dluhy narůst do závratných výšin, komunikujte, snažte se řešit!“

    „Vždy si dobře přečtěte co podepisujete!“

    „Musíte číst i to psané drobným písmem a pokud s tím nesouhlasíte, tak nepodepisujte!“

    „Rozmyslete se, zda to co chcete i nezbytně potřebujete!“

Někdy se dá pochopit, pokud je člověk neznalý, je ve vážných finančních problémech a doufá, že půjčkou svůj problém vyřeší.

A pojednou – nějakou podivnou náhodou – se do takové situace dostává vládnoucí strana.

   Elita národa.

Bylo naprosto nezbytné a nutné soudit se o Lidový dům? Šlo jen o prestiž? Šlo o to, že se bez něho neobejdeme?

A hlavně, máme na to zaplatit za objednanou službu?

V roce 2000 Zdeněk Altner spor vyhrál.

Bylo zajímavé, jak se kauza postupně vyvíjela.

Smlouvu podepsal tehdejší předseda ČSSD tedy současný prezident pan Zeman. Předpokládám, že nerozhodl sám, minimálně vedení strany o tom muselo vědět.

Nu, za jeho vedení (1993-2001) úhrada provedena nebyla a pokud je mi známo Zeman potom v březnu 2007 právě na protest proti tomu, že ČSSD chtěla na něj hodit osobní zodpovědnost za smlouvu s Altnerem, ze strany vystoupil.

Nemíním posuzovat nakolik bylo získání Lidového domu ČSSD oprávněné, ale získat majetek v hodnotě 170 milionů za cenu 17 milionů mi přijde celkem solidní obchod….

Pojďme dál.

Jako další předseda byl Vladimír Špidla (2001-2004),

Potom křišťálově čistý Stanislav Gross (2004-2005)

Bohuslav Sobotka (2005-2006)

Jiří Paroubek (2006-2010) – u toho bych to pochopil, ten říkal něco ve smyslu, že se dluhy platit nemusí 🙂

a opět Bohuslav Sobotka (2010 – do dnešních časů

Všichni dělali přesně to co prostému lidu tvrdili, že se dělat nemá a nesmí.

    Neplatili, neřešili.

A pojednou je tu překvápko.

Soud pravomocně rozhodl, že se zaplatit musí a to včetně všech penále. (tedy ve skutečnosti bylo těch pokut a penále mnohem víc, pokud si dobře vzpomínám, tak šlo už v roce 2007 o 20 miliard).

ČSSD se ale kroutí, najednou zaplatit nechce. Prý počká na dovolání.

Celá skupina právníků pobíhá a řeší, co bude pro jejich klienta nejvýhodnější.

Je to legrace. ČSSD se chytila do vlastní pasti a ze všech které za léta platnosti jimi vytvořených zákonů, které mentorsky nutila dodržovat dělá blbce.

No uznejte, není nesmysl řešit, zda se naše země bude v zahraničí prezentovat jako Czech republik, nebo Czechia?

Není lépe se co nejlépe pokusit do angličtiny přeložit název:

Kocourkov?

přeji krásný den.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Zákony které jsme vytvořili dodržovat nemusíme!!

  • · Edit

    SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE JE STRANA VESKRZE ELITÁRSKÁ A SPATNA, DNES A DENNE JSEM SVEDKEM, KDY V 90% LIDÉ ODMÍTAJÍ VOLIT TUTO PODVODNICKOU ŽUMPU !
    SOBOTKA SE PODÍLEL NA NEJVETSÍ PODVODNÉ KAUZE A TO „PRODEJ OKD A BYTY OKD“ . OKRADL TIM 100 000 NAJEMNÍKU Z BÝVALYCH BYTU OKD….

    TAK PROC BY MEL PODVODNIK DODRZOVAT ZAKONY CESKÉ REPUBLIKY? PROC? „ONI“ SI REPUBLIKU ROZDELILI MA „SOIALNI DEMOKRACII A TI OSTATNI“ A TEN PARCHANT BABIS JE V TOM PODPORUJE!!C

  • Nakonec bude muset ČSSD své dluhy platit. Ne hned, ale až prohraje příští volby a nebude mít sílu ovlivňovat soudy ani exekutory. Ale pozor na Sobotku, bude hledat, kde na to vzít. Nejvhodnějším zdrojem budou veřejné rozpočty. Dá se tedy očekávat tunelování státního rozpočtu i rozpočtů krajů a obcí. Nedejme jim šanci už v krajských volbách a naopak dejme signál, že strana, jejíž vedení se zmocnili Sobotka a Chovanec se Zaorálkem, nemá v demokratickém systému místo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*