Zakladatel WikiLeaks odsoudil zprávu americké rozvědky o ruském „kybernetickém útoku“

Zakladatel WikiLeaks odsoudil zprávu americké rozvědky o ruském „kybernetickém útoku“

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange odsoudil americkou zpravodajskou komunitu za její nedávnou zprávu o údajném ruském vměšování do prezidentských voleb v roce 2016 a označil ji za politicky motivovanou „tiskovou zprávu“.  

Američtí představitelé, včetně odcházejícího prezidenta Baracka Obamy, obvinili Kreml z provádění kybernetických útoků proti americkým politickým organizacím, aby údajně pomohl zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

Americká zpravodajská komunita v pátek zveřejnila odtajněnou 25stránkovou zprávu, ve které prohlašuje, že ruská vláda řídila hackerské útoky cílené na Demokratický národní výbor a jeho operativce, aby mohla ovlivnit výsledek voleb.

Ve svém projevu na pondělní tiskové konferenci, Assange označil tuto zprávu za politicky motivovanou a poškozující pověst zpravodajské komunity.

„To není zpráva rozvědky,“ uvedl Assange. „Toto je tisková zpráva. Ta byla jasně zveřejněna pro politické účely.“

Assange uvedl, že americká zpravodajská služba neposkytla žádné důkazy o tom, že ruští hackeři dali WikiLeaks tyto odcizené materiály. Assange však neposkytl žádné informace o zdroji dokumentů, které byly zveřejněny v předehře prezidentských voleb v roce 2016.

Assange uvedl, že je zpráva nejasná a že američtí zpravodajští úředníci by měli být v rozpacích kvůli tomuto odtajněnému dokumentu.

Dokument americké zpravodajské komunity obviňuje ruského prezidenta Vladimíra Putina z toho, že osobně nařídil své vládě, aby pomohla Trumpovi vyhrát listopadové volby.

Ve zprávě se uvádí, že se Rusko „snažilo pomáhat“ Trumpovi se spuštěním pomlouvačné kampaně proti jeho demokratické soupeřce Hillary Clintonové, ale nedospěla k závěru, jak ruská interference naklonila misky vah ve prospěch republikánského kandidáta.

James Jatras, bývalý politický poradce amerického senátu a diplomat sdělil deníku Press TV, že odstupující americká vláda, mainstreamová média a zpravodajské služby šíří ruskou kybernetickou beletrii, aby pouze zdiskreditovali prezidentství Trumpa a oslabili potenciální snahy napravit vztahy s Moskvou.

„Když se podíváte na tuto zprávu vydanou Úřadem ředitele Národní zpravodajské služby, tak se neudržíte smíchy. V této zprávě neexistuje žádný důkaz. Je to hromada obvinění na základě „víry“, což jsme viděli zneužít tolikrát v minulosti, ať už to bylo v Benghází nebo o zbraních hromadného ničení v Iráku,“ uvedl analytik.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Zakladatel WikiLeaks odsoudil zprávu americké rozvědky o ruském „kybernetickém útoku“

  • Tajné služby USA jsou mimo realitu a zaplétají se do vlastních lží. Agent CIA si nedovede představit, že by někdo souhlasil s názory svého protivníka bez toho, aby za to dostal zaplaceno nebo byl vydírán. Proto si vymýšlí kompro na Trumpa. Tím budou pak zdůvodňovat, když například bude Trump s Putinem v některých názorech souhlasit. Prohnilé Američany ani nenapadne, že by mohl někdo souhlasit s názorem druhého prostě proto, že jsou pravdivé.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*