Zakladatel WikiLeaks Julian Assange požádá o politický azyl ve Francii

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange požádá o politický azyl ve Francii

Julian Assange, zakladatel společnosti WikiLeaks, má v úmyslu požádat Francii o politický azyl, řekl v rozhlasu France Info jeho právník Juan Branco, podle tiskové agentury TASS.

„Myslím, že Francie by měla být v této otázce svědomitá a nabídnout Assangovi politický azyl,“ uvedl jeho právník.

„On chce nyní opustit ekvádorské velvyslanectví v Londýně a požádat Francii o příslušný návrh, aby mu nabídla azyl, který by jej ochránil před americkým stíháním,“ uvedl jeho právník.Podle Branca má jeho klient dobrý důvod věřit, že v okamžiku, kdy opustí velvyslanectví, bude vydán do USA. „Existovaly hrozby, že by Assange dostal doživotní trest, dokonce i za vlády samotného Donalda Trumpa,“ vysvětlil právník.

Dříve v roce 2015, Assange poslal otevřený dopis francouzskému prezidentovi Francoisi Hollandovi, ve kterém jej žádal o politický azyl. Kromě jiného, zakladatel WikiLeaks uvedl, že jeho další pobyt na velvyslanectví , kde byl uzavřen od roku 2012, představuje nebezpečí pro jeho fyzické a morální zdraví.

Elysejský palác žádost od Assange odmítl. Právník uvedl, že prozatím vše, co mu zbylo, je naděje, že se k tomu současný francouzský prezident Emmanuel Macron postaví jinak.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*