Zakladatel švédské strany odhalil „islamistickou infiltraci“ do politiky

Zakladatel švédské strany odhalil „islamistickou infiltraci“ do politiky

Švédská strana zelených, která zůstává součástí „červenohnědé“ koaliční vlády, byla otřesena řadou celostátních skandálů týkajících se islamistů a jejich sympatizantů. Nejčerstvější skandál se týká švédské ministryně kultury a demokracie Amandy Lindové.

V souvislosti s nedávnými obviněními namířenými proti jeho straně, zakladatel švédské Strany zelených Per Gahrton přiznal, že se islamisté snaží proniknout do švédských stran a získat vliv ve švédské politice.„Existují vyšetřování, která ukazují, že islamisté, bohužel, se pokoušejí dostat do téměř všech stran,“ uvedl Gahrton během veřejné debaty na stanici SVT se spisovatelkou Sofii Löwenmark.

Sofie Löwenmark argumentovala, že Strana zelených, navzdory její snaze prosazovat „toleranci“ a „rozmanitost“, místo toho začala přijímat nesnášenlivost a extremismus od určitých skupin, čímž podkopává svůj obraz jako „feministická strana“. Löwenmark také zmínila člena Strany zelených Kamala al-Rifaiho, který pozval Salmana al-Oudho, rádce Usamy bin Ládina, na přednášku ve Švédsku, kde vyjádřil antisemitské názory a trval na tom, že k holocaustu nikdy nedošlo.

Strana zelených, kterou v roce 1981 založil Gahrton, má spoustu skandálů s islamistickým podtextem.

„Zástupci radikálního islamismu se pokoušejí dostat do politických stran. Ale žádná švédská strana nepřekvapila s názory svých zástupců tak jako Strana zelených,“ varovala monitorovací organizace na islamismus Doku v nedávném článku deníku Aftonbladet.     

Nová ministryně kultury a tajemnice Strany Zelených Amanda Lindová nedávno šlápla do horké vody jen několik dní od nastoupení do funkce. Lindová vyvolala obrovský hněv kvůli tomu, že vychválila svého stranického kolegu a bývalého ministra pro bydlení Mehmeta Kaplana, kterého označila za „průkopníka“ a „hrdinu“, který „dennodenně bojoval za životní prostředí, klima demokracii, rovnost a spravedlnost.“

„Ona byla ministryní asi tři minuty a již začala oslavovat islamisty,“ napsal na Twitteru poslanec Umírněné strany Hanif Bali.

Publicista deníku ​Expressen Patrik Kronqvist označil ocenění Lindové za „nejhorší možný start pro ministryni demokracie.“

V Turecku narozený Mehmet Kaplan, první aktivní muslimský poslanec, který se stal švédským ministrem, odešel ze své funkce v roce 2016 poté, co byly odhaleny jeho vztahy s tureckou neonacistickou skupinou Grey Wolves. Zástupci Grey Wolves ve Švédsku dříve vyzývali své krajany, aby se „probudili“ a „zabíjeli arménské psy“. V roce 2014 se Kaplan také dostal na stránky novin poté, co přirovnal švédské džihádisty v Sýrii ke švédským dobrovolníkům ve Finsku během druhé světové války. Ještě dříve přirovnal Izrael k nacistickému Německu.

Další s islámem související skandál v rámci Strany zelených byla událost, kdy předseda Švédských muslimů pro mír a spravedlnost Yasri Khan, v té době kandidát na vrcholné postavení ve staně, musel odejít, když si odmítl potřást rukou s reportérkou.

Sám zakladatel strany Per Gahrton vyvolal spoustu kontroverzí se svými pro-palestinskými projevy v Radiu Islam v 80. letech, které byly označeny jako antisemitské. V nedávné debatě na SVT Gahrton připustil, že to byla hloupá věc, kterou neměl dělat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*