Zakladatel Facebooku vyjádřil svou podporu muslimům

Zakladatel Facebooku vyjádřil svou podporu muslimům

Zakladatel sociální sítě Facebook připojil svůj hlas k rostoucímu chóru lidí bránících muslimskou komunitu uprostřed vzestupující islamofobní rétoriky ve Spojených státech, informoval deník PressTV.

V komentáři na jeho facebookovém účtu, Zuckerberg ve středu napsal, „chci přidat svůj hlas na podporu muslimů v naší komunitě a po celém světě.“

USA čelí nové vlně islamofobie vyvolané při nedávných útocích v Paříži a Kalifornii, stejně jako rozdílné rétorice amerických prezidentských kandidátů adaptované v důsledku těchto útoků.

Zakladatel sociální sítě facebook Mark Zuckerberg Foto: PressTV
Zakladatel sociální sítě facebook Mark Zuckerberg Foto: PressTV

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump rozdmýchal v pondělí tuto debatu po celém světě, tím, že navrhuje, aby byl muslimům zakázán vstup do Spojených států.

„Po pařížských útocích a rostoucí nenávisti, dokážu si představit strach, který muslimové cítí, že budou pronásledováni za činy druhých,“ uvedl Zuckerberg.

„Moji rodiče mne jako Žida učili, že se musíme postavit útokům na všechna společenství. I v případě, že útok není dnes proti vám, v časovém úseku, útoky na svobodu proti každému, budou bolet každého,“ poznamenal.

„Pokud jste muslim v této komunitě, jako vůdce Facebooku chci, abyste věděli, že jste vždy vítáni, a že budeme bojovat za ochranu vašich práv a za vytvoření klidného a bezpečného prostředí pro vás všechny,“ pokračoval Zuckerberg.

Trumpovy připomínky ohledně muslimů vyvolaly silnou kritiku doma i v zahraničí.

Mluvčí Bílého domu Josh Earnest uvedl, že Trumpovy plány s muslimy jej „diskvalifikují“ jako uchazeče na prezidenta.

Mluvčí britského premiéra Davida Camerona nazval jeho návrh „rozdělujícím, neužitečným a jednoduše špatným.“

Agentura OSN pro uprchlíky uvedla, že proti-muslimská rétorika v prezidentské kampani v USA škodí v úsilí přesídlit syrské uprchlíky.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Zakladatel Facebooku vyjádřil svou podporu muslimům

  • · Edit

    Pokud Evropané nepochopí, že islám je stejná totalitní ideologie jako byl fašismus, komunismus, budou nuceni opakovat svůj boj o přežití. Islám se tváří jako svobodné vyznání, ale jeho dodržování je podpořeno tvrdými represemi, které svobodnou volbu nepřipouští. Islám vygeneroval IS, Taliban, Hizballáh, Hamás, Al Kaidu, Boko Haram, Muslimské bratrstvo – tyto současné genocidní spolky ženou svět do záhuby a představitelé EU jim ještě otevírají dokořán dveře našich domovů…tak co, budeme jako občané dále řešit naši obranu u televize, Babici a Ordinace, nebo podpoříme demonstrace? Premiéra Sobotku a Dientsbiera je slyšet pořád – a kdy budeme slyšet my?

  • Taky dobrej vypatlanec. On nezná principy a středověké praktiky toho davového šílenství, neví jak jsou na tom státy, kde už tyhle nazvané hosty maji, a co od nich může čekat každý, koho poctí svojí návštěvou? Jo a ten jeho špehovací face nemám, nikdy mě to neoslovilo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*