Zakázaný islamistický „kazatel nenávisti“ stále vysílá pro milióny lidí v Británii

Zakázaný islamistický „kazatel nenávisti“ stále vysílá pro milióny lidí v Británii

Indický „kazatel nenávisti“, který vyzýval k tomu, aby se muslimové stali teroristé, nadále vysílá ve svém „osobním“ televizním kanálu pro milióny Britů, přestože je v této zemi zakázán.   

Peace TV Zakira Naika je k dispozici pro předplatitele Sky, přestože se dříve usoudilo, že je to v rozporu s vysílacími pravidly a panu Naikovi byl znemožněn vstup do Spojeného království již v roce 2010, zdůrazňuje zpráva Henry Jackson Society.Naik řekl o teroristickém vůdci al-Kajdy Usámovi bin Ládinovi v roce 2006: „Pokud bojuje proti nepřátelům islámu, jsem pro něj… Pokud bojuje proti teroristům, pokud bojuje proti teroristům USA, největšímu teroristovi, pak by každý muslim měl být terorista.“

V roce 2012 mu Theresa Mayová, tehdy ministryně zahraničí, zakázala vstup do Velké Británie a David Cameron ho popsal jako „kazatele nenávisti“, když byl tehdy předsedou vlády.

Peace TV, která také hostila antisemitské názory, vysílá pro téměř 100 miliónů lidí po celém světě ze studia v Dubaji a dříve čerpala finanční prostředky od britských daňových poplatníků prostřednictvím charity, která sídlí v Birminghamu.

Další kanál vysílaný ve Spojeném království, který byl uveden ve zprávách, Islam TV, je v současné době předmětem šetření ze strany regulačního orgánu a nedávno bylo odhaleno, že čerpá prostředky ze Saúdské Arábie.

Autorka zprávy, Emma Webbová, výzkumná pracovnice Henry Jackson Society poznamenala:

„Zákon o vysílání výslovně vyžaduje, aby společnost Ofcom zajistila, že jsou držitelé licencí „vhodní a korektní“. Je obtížné si představit jednotlivce, který se méně hodí pro tuto licenci, než je Zakir Naik.

„Nezrušení licence  Peace TV podle požadavku vhodného a korektního představuje významné selhání společnosti Ofcom při výkonu své statutární pravomoci.“

„Peace TV je osobní televizní kanál Zakira Naika. Ofcom musí okamžitě zrušit vysílací licenci pro Peace TV z důvodu že není „vhodná a korektní“, aby jí měla.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*