Zakázané koledy? Nic s ničím, o ničem ani o nikom. Stejně jako papežem ukřižovaná záchranná vesta

Zakázané koledy? Nic s ničím, o ničem ani o nikom. Stejně jako papežem ukřižovaná záchranná vesta

Nedá mi to a s odstupem několika dní se ještě musím vrátit k jednomu vánočnímu tématu.

Nejsem jistě jediný, kdo si všiml, že v posledních letech se předvánoční a vánoční období zejména v nákupních střediscích „očistilo“ od dříve naopak často od listopadu iritujícího přehrávání vánočních koled. Jsem si vědom, že se mi jen tak někdo nezavděčí, ale myslím, že je důležité registrovat i takovéto nenápadné detaily. Ty nápadnější jako záchranná vesta utopeného migranta, kterou papež nahradil Ježíše, pak už do očí bijí samy jak lvové o mříže.Kazatel Tomáš Halík, jezuitský papež Bergoglio, známý také jako František, nebo dosluhující ombudsmanka do posledního dechu bojující za svobodu šátků v nesvobodném islámu si jistě mnou ruce. Ostatně právě onen boj za svobodu nošení šátků v rámci školní výuky ve jménu „tolerance“ a bezmezné nárokovosti navzdory školnímu řádu má možná k útlumu hraní vánočních koled v určitém ohledu blíž než si myslíme.

Ilustrační foto  Pixabay

Je třeba brát ohledy, autocenzurujme koledy

Nejedná se o první Vánoce, kdy se tento trend projevil. Já osobně nicméně letos nepamatuju jedinou svou prosincovou návštěvu obchodního centra nejen v Praze, při níž bych české koledy zaslechl. Nižší frekvenci mi potvrdilo několik lidí, kterým jsem se s postřehem zmínil. Někteří zmínili, že koledy při nákupech zaslechli.

Jen předávám svůj postřeh. Je mi naprosto jasné, že se jedná pouze o shodu náhod a čistě náhodný byznys model a konsensus velké části nadnárodních obchodních řetězců. Jak všichni dobře víme, nemá to společného nic s ničím a s nikým.

Ostatně obdobně to „nesouvisí“ stejně jako záchranná vesta ve Středozemním moři utopeného migranta, kterou papež František před pár dny ve Vatikánu umístil na kříž místo Ježíše Krista. Ukřižovaný Ježíš, nebo vesta?

Netřeba si s takovým pro křesťany zanedbatelným symbolem dělat těžkou hlavu. Jsme progresivní. Kdo je víc? No ne?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*