Zákaz bohoslužby pro zavražděnou sociální pracovnici migrantem rozhněval její kolegy

Zákaz bohoslužby pro zavražděnou sociální pracovnici migrantem rozhněval její kolegy

Hlavní prioritou, pokud jde o evropské orgány, jsou muslimští migranti, a ne jejich vlastní občané. Invaze pokračuje díky aktivnímu rozhodování těchto orgánů.

„Migrační centrum zakázalo vzpomínkový obřad pro švédskou sociální pracovnici, která byla ubodána k smrti somálským chlapcem, protože nechce znepokojit uprchlické děti,“ napsal deník MailOnline.

Personálu uprchlického centra pro dětské migranty ve Švédsku bylo zakázáno pořádat vzpomínkovou bohoslužbu na počest jejich kolegyně, sociální pracovnice, která byla minulý týden zavražděna.

22letá Alexandra Mezherová, byla ubodána k smrti, když se snažila přerušit rvačku mezi dvěma dospívajícími chlapci, v domově pro nezletilé migranty bez doprovodu, v uprchlickém centru, ve švédském městě Gothenburg.

Alexandra Mezherová Foto: Twitter
Alexandra Mezherová Foto: Twitter

Když zaměstnanci a podobné zařízení v Örnsköldsvik, severovýchodě Švédska, chtěli uspořádat vzpomínkový obřad pro slečnu Mezherovou, městská rada jim to rázně zakázala.

Vražda Mezherové vyvolala otřesy napříč Švédskem, a upozornila na řadu problémů, které následují v důsledku velkého počtu žadatelů o azyl, kteří přichází do Švédska posledních 12 měsíců.

Zaměstnanci a sociální pracovníci v domově pro nezletilé bez doprovodu, ve městě Örnsköldsvik, byli hluboce poznamenáni zabitím jejich kolegyně na pracovišti.

„To, co se stalo v Molndalu, se klidně mohlo stát i tady. Tak špatné to je,“ řekl Carl Lindahl stanici SVT Vasternorrland.

Pan Lindahl, který pracuje v domovech pro nezletilé osoby bez doprovodu tři a půl roku, dodal, že zařízení pro dětské migranty jsou po celé zemi „absurdně přeplněné.“

Pan Lindahl, chtěl udělat pamětní obřad pro jeho kolegyni slečnu Mezherovou, ale nadřízený se s ním okamžitě zkontaktoval a zakázal jim obřad uskutečnit.

Stanice SVT také uvedla, že jim bylo zakázáno vyvěsit na žerdi švédskou vlajku.

Zástupce rady města Örnsköldvik později promluvil pro stanici SVT Vasternorrland a uvedl, že rozhodnutí o zákazu „projevu“ bylo učiněno pro zajištění pocitu pohody pro děti.

Správní manažerka Katarina Jenstad uvedla, že se rada rozhodla, že bude lepší pořádat vzpomínkovou bohoslužbu v prostorách, které nejsou domovem nezletilých dětí bez doprovodu.

Bohoslužba pro slečnu Mezherovou se později konala v nedalekém kostele, ale personálu ubytovacího zařízení bylo sděleno, že se obřadu nemohou zúčastnit během pracovní doby.

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Zákaz bohoslužby pro zavražděnou sociální pracovnici migrantem rozhněval její kolegy

  • Je to hrozný se dívat jak sami představitelé evropských státu vydávají příkazy proti logickému uvažování a proti svému obyvatelstvu. Otázka je proč asi a komu tím slouží. Přece nemohou být tak na hlavu padlí, aby neviděli , že de facto Evropu pohřbívají. Proč jsou všichni tak zblblí a schovávají se jakoby za soucítění. Stačí aby si na pomoc vzali matematiku a uvidí kam národy přivedou. Není možné si hrát na zachránce , když obětujeme vlastní národ. Komu tato velkoakce století má asi posloužit. Vždyť ani sami migranti tu nemohou být vzhledem k jejich mentalitě štastni a my se jim přece nebudeme přizpůsobovat, abychom je neurazili.

  • Takový zákaz bych nerespektovala a do takové práce už bych po uctění památky zavražděné kolegyně nikdy nepřišla. Ať se tam o tu sběř stará ten, kdo si ji pozval.

  • Tak tohle rozhodnutí úřadů bych s určitostí porušil a ještě bych si k tomu pozval tv a tisk!
    NIKDO nemá právo odepřít poslední poctu svému kolegovi! Hanba všem vládám,politikům a „sluníčkářům“ kteří protěžují určité skupiny ať už jsou jakékoli!!
    Hanba všem takovým!!!!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*