„Zahraniční odborníci mohou za dva dny zinscenovat chemický útok v Sýrii, aby obvinili Asada“ – ruské ministerstvo obrany

„Zahraniční odborníci mohou za dva dny zinscenovat chemický útok v Sýrii, aby obvinili Asada“ – ruské ministerstvo obrany

„Zahraniční odborníci“dorazili do Sýrie a mohou v příštích dvou dnech zinscenovat chemický útok za použití chlóru,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany. Ten bude natočen pro mezinárodní média, aby byly obviněné síly v Damašku.Mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov uvedl, že tato operace je naplánovaná ve vesnici Kafr Zita v severo-západní provincii Hama v „příštích dvou dnech“.

Konašenkov uvedl, že „anglicky mluvící odborníci“ již používali „jedovaté plyny“. Mezitím byla skupina obyvatel ze severu převezena do Kafr Zity a v současné době se připravuje „ k účasti na inscenování útoku“, který má být nafilmován a z něhož mají být obviněny syrské vládní síly.

Skupiny obyvatel budou použity k nápomoci při „falešných záchranách Bílými přilbami“. Budou nafilmováni jako údajné oběti chemického útoku a poté budou zobrazeni v médiích.

Ministerstvo obrany dříve varovalo, že Spojené státy, Spojené království a Francie se chystají využít plánovaný útok jako záminku pro útoky na Sýrii. USS Sullivans, raketový torpédoborec třídy Arleigh Burke byl již před pár dny nasazen v Perském zálivu.

Dne 22. srpna americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton uvedl, že „pokud syrský režim použije chemické zbraně, budeme reagovat velmi silně a opravdu, oni by si to měli opravdu velmi promyslet.“

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Ryabkov dříve varoval, že USA neskončily s hledáním záminky pro změnu syrského režimu.

Spojené státy, Spojené království a Francie v dubnu rozpoutaly bombardovací kampaň na Sýrii v reakci na údajný chemický útok v Dúmě, z něhož Západ obvinil vládu Bašára Asada. Operace byla spuštěna jen několik hodin předtím, než se do města dostal tým z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

 

(Ilustrační obrázek Foto: EPA/ZOUHIR AL SHIMALE)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*