Žádost o milost pro informátora Chelsea Manninga byla zamítnuta

Žádost o milost pro informátora Chelsea Manninga byla zamítnuta

Americký armádní generál odmítl žádost o milost podanou informátorem Chelsea Manningem a potvrdil bývalému vojákovi jeho trest ve výši 35 let.

Rozhodnutí Maj Gen Jeffrey S. Buchanana bylo oznámeno v pondělí v tiskové zprávě  americké armády vojenskému okruhu z Washingtonu. Informoval server presstv.ir

Podle amerického vojenského práva, Buchanan, vedoucí představitel pro Manningův vojenský soud, měl oprávnění buďto schválit, nebo zamítnout výsledky soudu, plk Denise Lind.

„Není pro nás žádným překvapením, že svolané autority tuto žádost zamítly. To jsme očekávali, a jsme připraveni se proti tomuto rozhodnutí odvolat,“ řekla Nancy Hollander, Manningem nedávno vybrána právnička. „V podstatě jsme od nich žádnou úlevu nečekali. Ale věříme, že půjdeme s odvoláním ještě vpřed, a to bylo vždy to, co jsme chtěli udělat.“

Buchanan obdržel více než 3000 dopisů podporujících Manninga, ale toto jeho rozhodnutí bylo všeobecně očekáváno.

Zastánci Manninga se stále pokoušejí o udělení prezidentské milosti a také doufají, že by se odvolání vinou vojenských soudů mohlo dostat až k civilnímu Nejvyššímu soudu USA.

Chelsea Manning, dříve známý jako Bradley Manning, pracoval jako zpravodajský analytik v iráckém hlavním městě Bagdádu v roce 2010, a tam zveřejnil sedmsettisíc dokumentů, videí a  diplomatických propojení  na serveru WikiLeaks.


Americká armáda tvrdí, že jeho akce ke zveřejnění přísně tajných a důvěrných materiálů, byla největší porušení bezpečnosti v americké historii.

Manning byl uvězněn ve vojenské věznici ve Fort Leavenworth v Kansasu krátce poté, co byl odsouzen v srpnu 2013.

zdroj : presstv.ir

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*