„Žádné výjimky!“ Trump nařídil zatknout kohokoli, kdo vandalizuje památky a varuje, že bude čelit až 10 letům vězení

„Žádné výjimky!“ Trump nařídil zatknout kohokoli, kdo vandalizuje památky a varuje, že bude čelit až 10 letům vězení

Donald Trump povolil donucovacím orgánům zatknout kohokoli, kdo bude vandalizovat sochy nebo jiné místa na federálním majetku a odsoudit je až na deset let vězení. Uvedl, že tato opatření mohou být uložena i zpětně.

Americký prezident na Twitteru napsal, že už nebude tolerovat ničení federálního majetku.„Pověřil jsem federální vládu, aby zatkla kohokoli, kdo vandalizuje nebo ničí jakoukoli památku, sochu nebo jiný federální majetek v USA s odsouzením až 10 let ve vězení, podle zákona o památkové ochraně veteránů nebo jiných podobných zákonů,“ řekl a dodal, že jeho pokyny budou implementovány„ okamžitě “a mohou být také použity zpětně k stíhání vandalů.

„Nebudou žádné výjimky!“ varoval.

Trump již dříve naznačil, že demonstranti, kteří zaútočili na sochu Andrewa Jacksona, umístěného naproti Bílému domu v parku Lafayette, by mohli čelit několika letům ve vězení. Řekl, že podobné tresty mohou být uvaleny i na ty, kteří vandalizovali historický kostel sv. Jana.

Policie zasáhla a rozptýlila protestující, když se pokusili Jacksonovu sochu strhnout. Socha i blízký kostel byly pomalovány graffiti.

Nespočet soch a památek bylo vandalizováno a svrženo po celých Spojených státech. Ve většině případů se policie váhala zapojit.

Zdá se, že Trumpova nová směrnice platí pouze pro federální vlastnictví – což pravděpodobně znamená, že mnoho případů vandalismu zůstane nepotrestáno.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*