Žadatelé o azyl budou stát Německo 50 miliard eur do 2 let, země bude potřebovat nové půjčky

Žadatelé o azyl budou stát Německo 50 miliard eur do 2 let, země bude potřebovat nové půjčky

Německo se chystá vyčlenit desítky miliard eur za ubytování, integraci a výuku jazyka pro migranty v roce 2016-2015. Letos by Německo mohlo na své území pustit okolo 1,5 miliónů uprchlíků, ve srovnání s 1,1 miliónem uprchlíků v roce 2015.

Nová prognóza připravena Institutem pro ekonomický výzkum odhaduje, že příchozí žadatelé o azyl budou stát federální rozpočet asi 50 miliard eur v roce 2016-2017.

Jen v roce 2016, očekávaný počet 1,5 miliónů uprchlíků teď nutí Berlín vyčlenit pro uprchlíky 17 miliard eur, jazykové a integrační kurzy by měly stát dalších 5 miliard eur.

Do roku 2017 mohou výdaje pro migranty vzrůst na 22,6 miliard eur, neboť počet migrantů vzroste na 2,2 miliónů, předpovídají ekonomové z Institutu pro ekonomický výzkum. Po přidání nákladů na jazykové a integrační kurzy by konečná částka mohla činit v roce 2017 až 27,6 miliard eur.

Fabrizio Bensch / Reuters
Fabrizio Bensch / Reuters

Německé ministerstvo vnitra oznámilo, že v roce 2015 země přivítala 1,1 miliónů žadatelů o azyl.

Pokud se naplní předpovědi, německý ministr financí Wolfgang Schäuble nebude v roce 2017 schopen vytvořit vyvážený federální rozpočet bez nových půjček.

Mnoho spolkových zemí Německa bude muset zvýšit svůj rozpočtový deficit již v roce 2016, což bude v rozporu s požadavky dluhové brzdy, která požaduje, aby všechny státy měly nulový deficit od roku 2020.

Přibližně polovina států, včetně Severního Porýní-Vestfálska, nemusí být schopno plnit své finanční závazky v důsledku uprchlické krize, informoval Rheinische Post.

Prudký nárůst migrantů v německých městech již způsobil masový počet incidentů mezi nováčky a místními obyvateli.

Kancléřka Angela Merkelová požadovala, aby ve střednědobém horizontu mnoho uprchlíků opustilo Německo, neboť ochrana podle Ženevské úmluvy byla zpočátku omezena na tři roky, řekla v sobotu na sjezdu CDU.

Očekáváme, že jakmile bude v Sýrii obnoven mír a islámský stát bude v Iráku poražen, uprchlíci se vrátí domů,“ uvedla Merkelová.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*