Žadatel o azyl, který se ve Švédsku pokusil zabít manželku sekerou, byl objeven v Rakousku

Žadatel o azyl, který se ve Švédsku pokusil zabít manželku sekerou, byl objeven v Rakousku

39letý somálský žadatel o azyl, který uprchl ze Švédska poté, co se pokusil zabít svou ženu sekerou, byl nalezen a zatčen v rakouském hlavním městě Vídni.

39letý Somálec zaútočil na svou ženu v červnu loňského roku ve vzdálené obci Torpsbruk. Migrant opakovaně ženu udeřil sekerou a přestal, až se náhle probudily jejich děti, poté utekl, informoval deník Kronen Zeitung.

Oběť byla krátce po útoku převezena do nemocnice a podařilo se jí přežít díky okamžité operaci. Policie ztratila stopu somálského muže, který se o měsíc později objevil v Rakousku bez dokladů totožnosti a tvrdil, že má ve skutečnosti 29 let a že by rád požádal o azyl.

Migrant řekl rakouským úřadům, že utekl ze Somálska a při své cestě do Evropy ztratil své doklady totožnosti.

Jedním z důvodů, proč nebyl dopaden dříve, bylo to, že jeho otisky prstů nebyly ve švédské databázi, neboť tam nepožádal o azyl. Interpol a Europol vydaly na něj mezinárodní zatykač a vyvěsily jeho fotografii na webové stránce Europe’s Most Wanted.

V lednu roku 2017 získal Somálec azylový status v Rakousku a bydlel zde se svou novou přítelkyní ve vídeňské obci Favoriten.

Začátkem tohoto týdne policie a speciální jednotky Cobra dokázaly potvrdit jeho identitu a zatkly 39letého muže za pokus o vraždu.

V posledních letech se množí případy, kdy žadatelé o azyl zavraždí své manželky. V jednom obzvláště brutálním případu čečenský migrant zavraždil svou ženu tak, že ji nejprve vyhodil z okna a poté ji ubodal k smrti.

V jiném případě byla syrská manželka zavražděna manželem poté, co ji ubil k smrti po vzájemné hádce. Vyšetřovatelé v tomto případě byli šokováni, když zjistili, že děti tohoto páru byly přítomny při vraždě a byly svědky toho, jak muž v minulosti svou ženu bil.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*