Začala operace na rekonstrukci východního Aleppa

Začala operace na rekonstrukci východního Aleppa

Rekonstrukční práce probíhají ve východní části Aleppa po nedávném osvobození strategického syrského města ze sevření teroristickými skupinami.                                               

Video uveřejněno ve středu deníkem Press TV ukazuje traktory a vysokozdvižné vozíky ve čtvrti Saif al-Dawla, které čistí ulice od pytlů s pískem a sutě uprostřed úsilí pomoci civilistům vrátit se do normálního života ve východním Aleppu, které bylo pod kontrolou militantů od roku 2012.

Ruští záchranáři také otevřeli mobilní nemocnice ve východní části Aleppa na pomoc těm, kteří bylo zranění při násilí před osvobozením města.

„V současné době jsou nasazeny dva stany: chirurgicko- terapeutický a dětský. V tuto chvíli asi 100 lidí obdrželo pomoc, plánujeme teď poskytnout pomoc 100 dalším civilistům,“ uvedl Ruslan Guzeev, šéf ruského lékařského odboru pro zvláštní určení.

Záběry zveřejněné ve středu také ukazují jak lékaři poskytují péči místním obyvatelům.

Majitelé obchodů se připravují, že budou pokračovat ve svém podnikání, zatímco dělníci se vrátili do továren, které jsou nyní opět v provozu.

Syrský premiér Imad Khamis vyzval k obnově výrobních schopností Aleppa, jakožto nejvyšší prioritu.

Minulý týden, syrská vláda schválila akční plán na obnovení veřejných služeb a bezpečnosti v tomto severozápadním městě.

Plán zahrnuje řadu opatření, jako je otevření silnic v Aleppu, poskytování vody, elektřiny a pohonných hmot pro občany, stejně jako hodnocení podmínek pro opravy a rekonstrukce.

Syrský prezident Bašár Asad v pondělí uvedl, že Damašek bude bojovat až do osvobození „každého centimetru“ vlasti před militanty a extremisty.

Asad uvedl, že Damašek nepovažuje osvobození Aleppa jako vítězství, dokud „nebudou eliminováni všichni teroristé.“

Koncem loňského roku se syrské armádě podařilo osvobodit východní část Aleppa, druhé největší město v zemi, které se dostalo do spáru teroristických skupin již v roce 2012.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Foto: PressTV)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*