Za vyškrtnutím Zimoly stál možná strach z voličů

Za vyškrtnutím Zimoly stál možná strach z voličů

Pokud budete mít vnitrostranického rebela v čele kandidátky nějakého kraje a vaše strana tam sklidí úspěch, můžete jej připsat na vrub celé strany a utěšovat se, že i bez onoho rebela by to nedopadlo hůř.

Ale když takový rebel kandiduje tak řečeno „na chvostu“, může to být z hlediska stranického vedení daleko větší problém. Co kdyby jej, nedej bože, ti „neposlušní“ voliči z posledního místa vykroužkovali až na místo volitelné? A ještě ke všemu za situace, kdy má za sebou tu lapálii s panem Bláhou?

Nebyl by to náhodou jasný signál, že levicoví voliči, byť jen a pouze v jediném kraji, jsou s vedením své oblíbené strany natolik nespokojení, že raději odpustí Zimolovi ty odměny pro pana Bláhu, protože co si budeme namlouvat, takových manažerů s milionovými odměnami je ve veřejných službách povíc, a zdaleka ne jen v Jihočeském kraji, jistě by se našli i v Praze…, takže, voliči raději Zimolovi odpustí tohle a ten kroužek mu dají, aby ukázali nespokojenost s centrálním vedením ČSSD.

Už by bylo horší hledat argumenty, jak ti „zlí Haškové, Škromachové, Tejcové, Zimolové a další zemanisti ošklivě poškozují stranu“, najednou by se začalo ukazovat, jak se věci mají doopravdy. A tohle riskovat v tak komplikované době…, to je lepší udělat jeden pořádný škrt a spolehnout na to, že do podzimu se na celou tu nepříjemnou patálii tak nějak pozapomene.

Proto Valachová a její kauza s Březinou až tak nevadí, ta byla vždycky k vedení loajální, takže nikoho nahoře neohrožuje. A Valachová zdaleka není sama, spousta takových, kteří sami mají toho másla na hlavě možná víc než Jiří Zimola, je tak řečeno pod ochrannou rukou předsedy Sobotky, protože, na rozdíl od Zimoly, drželi basu a mysleli si své – bližší košile vlastní funkce než kabát osudu vlastní strany.Ovšem u Zimoly je to něco jiného, už staří Římané věděli, že – co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi, aneb dvojí metr tu byl, je a bohužel asi vždycky bude. A právě tento dvojí metr je pro mě důkazem, že tu ve skutečnosti nejde o Zimolovu aféru, ale jednak o pomstu za kritiku Sobotky, druhak o silné obavy z toho, že by Zimolu mohli lidé svými kroužky do toho parlamentu opravdu dostat.

A třetí důvod? Nezasvěcené veřejnosti se zahraje divadýlko, jak vedení strany „bojuje s korupčníky ve vlastních řadách“, přičemž se zbaví kritiků, překryjí se aféry a skandály těch stranicky poslušných, na něž pak toho korupčního koláče zbude větší díl.

A život jde dál ve starých kolejích, jen pár figurek na šachovnici se vymění, ale že by to nějak poznamenalo korupci v naší zemi, tak to ani nápad.
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Tak co s tou EU? (1)

Tak co s tou EU? (1)

Připouštím, že patřím k těm, kdo nikdy dosud nehlasoval pro jakoukoliv kandidátku pro volby do…

3 Komentáře “Za vyškrtnutím Zimoly stál možná strach z voličů

 • Doufám, že vnitrostranický boj uvnitř ČSSD odstaví tuto dříve demokratickou stranu na vedlejší kolej. Bohužel víme, koho nevolit, ale nevíme, koho volit.
  ČSSD – je stranou, která se nechala nedemokraticky ovládnout Sobotkou a Chovancem.
  KSČM – je rezignovaná strana, která mlčí a jen přihlíží, hlavně, že jsou koryta pro funkcionáře.
  ODS – představila program, který chápu jako omluvu za to, co udělali a slib, že to napraví. Ale dá se jí věřit?
  Lidovci okradli stát formou církevních restitucí a to není konec, mají vyšší cíle.
  TOP09 má Kalouska (nebo naopak) a to je důvod jí nevolit. Navíc straší rychlým přijetím Eura, což se dá přirovnat k nástupu do potápějící se lodě.
  ANO není politická strana a ani subjekt, který by mohl být přímo v politice. Je to struktura tvořená shora. Babiš si vybírá podřízené, jejich podřízené …. Celé hnutí stojí a padá s Babišem. Navíc používá praktiky StB a pokud získá moc, je konec s demokracií na dlouhou dobu.Nechci být očipován a šmírován Babišem.
  Bohužel se budou lidé opět rozhodovat podle kampaně. Dříve kampaně byly v duchu „Řekněte co chcete, my vám to slíbíme“. Nyní jsou v duchu „Jsme křiví, ale ostatní jsou křivější“.
  Budu tedy volit toho, kdo nás ochrání před přijetím Eura, kdo omezí vliv Byrokratické unie, kdo nám nezavře dveře na ruský a čínský trh a kdo není jen loutkou USA prostřednictvím Bruselu. Ve volbách rozhodně nedostane můj hlas strana či hnutí, která se jasně nevymezí vůči přijímání uprchlíků.

 • Čistky v ČSSD začaly hned po volbách. Chovanec zřejmě na pokyn Sobotky svolal „tajnou“ schůzku u Zemana, na kterou pozval všechny, kdo by mohli uvnitř strany Sobotkovi konkurovat. Pak jí nahlásil médiím a aktéři byli odstaveni. Všechny, kdo jsou chytřejší než Sobotka, však pozvat nemohli, tak pokračují čistky průběžně. Nyní, před volbami, se to ukáže naplno. Sobotka má přístup ke své straně jako Husák nebo Jakeš kdysi k té své. Stejně jako oni je mimo realitu a vůbec si nepřipouští svůj konec. Ten se naštěstí blíží.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*