„Za mnou je zubní pasta, která podle CNN ve Venezuele neexistuje“ – Blumenthal zkoumá trhy v zemi

„Za mnou je zubní pasta, která podle CNN ve Venezuele neexistuje“ – Blumenthal zkoumá trhy v zemi

Novinář Max Blumenthal navštívil státem dotované trhy s potravinami poblíž Caracasu a v novém videu ukázal, že to, co tvrdí korporátní média, že ve Venezuele neexistuje, lze snadno nalézt přímo na místním trhu.  

Blumenthal navštívil několik státem dotovaných trhů, kde viděl „stovky lidí“, kteří tam nakupují základní zboží. Novinář uvedl, že produkty se „prodávají hodně pod tržní hodnotou“ a dodal, že ceny jsou pro místní obyvatele cenově dostupné. Na videu ukazuje, že místní obyvatelé odcházejí z trhů s velkými nákupními taškami plnými zboží.Na trzích je dostupný chléb, maso, kuře, těstoviny, sušené ryby a nejrůznější druhy zeleniny, dokonce i ručně vyráběné mýdlo.

„Za mnou je zubní pasta, o které CNN uvedla, že ve Venezuele neexistuje,“ uvedl Blumenthal.

„Všichni jsme zde v míru. Nechceme tady válku,“ řekla jedna žena na trhu a dodala, že nechce, aby „cizinci“ vyvolali válku. „A řekněte tuto novinku, že nic nepotřebujeme. Chceme, aby USA zrušily blokádu, kterou zavedly proti Venezuele. Jsme svobodní“.

Blumenthal, jenž v současné době vysílá z Venezuely, v předchozím rozhovoru s kanálem RT vysvětlil, že mnoho chudých Venezuelanů věří, že jejich krize je způsobena americkými sankcemi a absencí miliard dolarů, které Washington zabavil nebo zabránil, aby se dostaly do ekonomiky. Zatímco ti, kteří nenávidí Madura a celou myšlenu Chavismu, jsou obvykle mnohem bohatší lidé, „kteří potřebují humanitární pomoc nejméně“.

Blumenthal uvedl, že nepopírá, že zde existuje ekonomická krize, ale dodal, že úřad se aktivně snaží pomáhat obyvatelstvu.

Washington se však zdá být neústupný s prosazováním své „humanitární pomoci“ do země navzdory chaosu, který způsobil na hranici mezi Venezuelou a Kolumbií.

„Co se stalo včera, nás neodradí v poskytnutí humanitární pomoci do Venezuely,“ řekl novinářům vysoký představitel americké administrativy.

V sobotu byl „humanitární konvoj“ zablokován venezuelskými vojsky a několik dodávek bylo zapáleno údajně opozičními aktivisty podporovanými USA, jenž byli spatřeni, jak připravují Molotovy koktejly předtím, než dodávky začaly hořet.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*