Za Husáka by nikdy nepřicházelo v úvahu podporovat fašisty, pane Petříčku…

Za Husáka by nikdy nepřicházelo v úvahu podporovat fašisty, pane Petříčku…

Byly hranice, které nikdy minulý režim nepřekročil, hranice historické morálky, které dnešní část (ale jen část) západních politiků znovu a znovu překračuje. Je to fakt a bez nadsázky na zvracení.

Jsem rád, že se zařadím za Miloše Zemana i Jiřího Paroubka v odsouzení režimu, který – ač to znělo nejprve extremisticky – je podle Sergeje Lavrova, ministra zahraničních věcí Ruska, neonacistický. Oslavovat válečného zločince a sadistického vraha Banderu coby vlastence může fakt jen neonacistický režim…

Na 1. 1. si dali jeho oslavu jako státní svátek, přijali zákon, kterým tyto fašisty a zločince – banderovce – zařadili mezi válečné veterány.

Zvracet…

Pan Petříček, sociálně demokratický ministr zahraničí, říká, že každý národ si musí své věci sám ujasnit a že si o tom bude špitat, až pojede na Ukrajinu.Člověk si mimoděk uvědomí, že v tom je i podstata, proč zdaleka ne všichni a všechno z minulé doby odsuzují.

Takových zvráceností by se nikdy režim Gustáva Husáka nemohl dopustit. Fašismus byl fašismus a oslava Bandery a často s tím spjatého i Hitlera by bylo něco nepřijatelného.

V té době se samozřejmě lhalo. Ale ta lež často nebyla moc daleko od pravdy. Bojovalo se proti americkému imperialismu, navíc tak trochu vlažně a spíše z povinnosti. Ovšem to, co vyvádí rusofobističtí jestřábové ve světě, je stokrát horší. A člověk i dodatečně chápe, proč na Američany komunistický režim musel reagovat. Oni fakt nežertují a tehdy Sovětský svaz a dnes bez důvodu Rusko obviňují z toho nejhoršího.

Jo, lhalo se, ale tak nějak měkce. Člověk to nebral vážně. A klidně jsem se na ČT díval.

Ale nikdy, pane Petříčku, opakuji, nikdy se nepřipouštěla tolerance k největšímu zlu lidstva – nacismu či fašismu.

Banderovci byli jako zvířata a i Němci měli k nim odpor.

Ten obrázek malých usmrkaných dětí, přivázaných ostnatým drátem tuším k dubu, si dejte před oči.

Chápu, že se hlásíte k odkazu Václava Havla. Ten také bombardování Srbska označil za humanitární akt a ani Česká televize se neodváží reprízovat pořad, kdy jako, tuším, první představitel Západu se jel přesvědčit na břeh Jaderského moře, jak to dopadlo…

To jsou zrůdnosti, které bych si nikdy 17. listopadu 1989 představit neuměl.

A dokud nenajdeme sílu a odvahu otevřeně a poctivě o věcech mluvit, bylo „naše“ cinkání klíči tím nejhorším omylem, který jsme udělali…

Pane Petříčku, Husáka si zřejmě Slováci postaví někam mezi TOP 10 svého národa, možná dokonce zvítězí, proč ne. Váží si ho.

Vás si vážit nelze.

A když už jsme u toho. Až se zase ČSSD bude pídit po tom, proč tak upadá, věřte mi, že mě jako hodně bývalému sociálnímu demokratovi je to zřejmé.

Styďte se.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*