Za dva roky nechám dceru také obřezat

Za dva roky nechám dceru také obřezat

Říká mladá žena, která sama byla donucena k ženské obřízce. Co je to za matku, která toto zvěrstvo chce v dnešní době udělat své dceři ?Je strašné, kolik žen prošlo touto brutální procedurou, která je vysvětlována nutností „zkrotit ženskou sexuální touhu“. Něco tak šíleného by přeci vůbec nemělo být možné. Ale ono se to děje. I dnes !

Miliony žen po celém světě musely projít, v drtivé většině nedobrovolně, tímto „rituálem dospělosti“, přičemž toto nelidské zohavování se v řadě případů dělá již tříletým dětem.

Je naprosto nemyslitelné, aby se něco takového praktikovalo v dnešní době a odkaz na tradice je naprosto obludný.

Diví se pak někdo, že existuje u velké části společnosti nedůvěra, strach i nepřátelství vůči takovýmto lidem, jejich kultuře a náboženství, které ženskou obřízku vyžadují a praktikují i v současné době ?

Je na světských i duchovních autoritách těchto společností, aby takovéto jednání mezi svými lidmi konečně jasně označili jako naprosto nepřijatelné a nepřípustné a reálně vynucovali jeho zákaz v každodenním životě.

A kde jsou neziskové organizace, které by měly daleko razantněji s tímto obrovským problémem dnešního světa bojovat ?

PS: Reaguji na článek, který je pouhou „špičkou ledovce“ v tomto obrovském celosvětovém problému …

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stredovek-neskoncil-rekli-ze-musi-zkrotit-nase-sexualni-touhy-rika-zena-jiz-v-sedmi-provedli-obrizku-60600?dop-ab-variant=1&seq-no=2&source=hp
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*