Za co to politiky ČSSD voliči potrestali? Za zradu!

Za co to politiky ČSSD voliči potrestali? Za zradu!

A to za zradu nikoliv za jejich počínání v politice domácí, která, vnímaná jako člověku nejbližší, mu nejčastěji dělá či nedělá vrásky na čele. Tady totiž (i ve vládě koaliční), se ČSSD podařilo zachovat linii, a po parlamentních volbách 2014 se aspoň na tomto úseku politiky chovala stejně, jako před nimi. To znamená k občanům – včetně těch nejpotřebnějších – sociálně citlivě.

Takže zrada ČSSD se odehrála jinde, a to na poli zahraničním. Čili v oblasti pro život lidí zdánlivě málo významném. Před volbami zde jako ty nejpevnější balvany v proamerickém valu stály pravicové strany ODS, TOP 09 a lidovci – nu a ČSSD, která v tom valu také chtěla být, ale už tam pro ni nebylo místa, nezbylo, než ukročit od proamerického valu stranou, a v zájmu zisku hlasů těch, kterým se křik z proamerického valu jaksi nepozdával, začít hlásat cosi víceméně opačného. Jestliže tedy jak ODS, TOP 09 a lidovci si doslova trhali plíce souhlasným křikem se vším, co Západ, vedený Washingtonem, na planetě Země podnikal či podnikat chtěl (včetně plánované stavby americké radarové koule v Brdech), mluvila ČSSD z volebně taktických důvodů jinak. A tak došlo k omylu, kterému podlehli mnozí – a mezi nimi i já. Že totiž to protizápadní, co ČSSD hlásala, i to, a jak se vymezovala vůči otrocky prozápadním postojům našich pravičáků, bylo jejím upřímným a autentickým hlasem.

Z toho snu jsem se probudil po volbách, přesněji druhý den po ustavení nové vlády, jež z těch voleb vzešla. Svět se nalézal uprostřed ukrajinské krize a slovo si k ní neváhal vzít i nově ustavený ministr zahraničí, sociální demokrat Zaorálek. Mluvil, otvíral ústa, a lidé nevěřili tomu, co z těch úst vycházelo. Protože to bylo jako by to za sociálního demokrata Zaorálka, dřívějšího nejzavilejšího odpůrce amerického radaru u nás, náhle promlouval předchozí zahraniční ministr a zarytý nenávistník všeho ruského Karl Schwarzenberg. Rusko je agresor a nová ukrajinská vláda (Němcem Günterem Verheugenem nazvaná vládou čistokrevných fašistů z masa a kostí), byla v podání nového ministra sborem andělů, kterému je třeba – a to i bez vyzvání – pomáhat. A jedině jeho v revolučním boji zraněným příznivcům – tedy jen těm, kteří vodkou zdarma rozlévanou posilněni, rozbíjeli hlavy policistů, kteří se dlouhou řadu dnů nesměli bránit – nechť je umožněno v Praze se z ran léčit a zotavovat.

Pohotově se mu za rekordní obracení kabátu dostalo titulu oranžový Schwarzenberg, a dost možná, že pouhý tento tvořivý výtvor, z lidu vzniklý, měl stranu v jejím výhradně prozápadaním letu, varovat. Ale nestalo se. A tak se ve stejném kurzu letělo dál, až let uťal náraz z odpoledne 8. října t.r. , kdy se našich školách či úřadech scítaly volební hlasy. Dokazující, že falši a zradě ani u nás růže nekvetou. A to bohužel – ke škodě naší politiky sociální, ke které kdysi mocné a proto akceschopné ČSSD budou nyní potřebné síly v obcích a krajích chybět.

 

Lubomír Man

(Bohuslav Sobotka Foto: img.radio.cz)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Tak co s tou EU? (1)

Tak co s tou EU? (1)

Připouštím, že patřím k těm, kdo nikdy dosud nehlasoval pro jakoukoliv kandidátku pro volby do…

4 Komentáře “Za co to politiky ČSSD voliči potrestali? Za zradu!

  • Ne nadarmo se mezi lidmi ujalo pro Zaorálka jméno ZADOLÁREK.
    Někdy ale působí tak, že to všechno je ochoten dělat i bez dolárků…..

  • vzdyt je to jedno. Odejde jeden a prijde druhý a bude mít jiné, vlastní opicáky. Moc by mi v mé skepsi pomohlo, kdyby mi nekdo sdelil kdy v historii zmeniy volby neco k dobru svých volicú. A prosím nejmenujte Masaryka. Nic proti nemu nemám, ale moc zblízka se na jeho vládu podívat by mhlo zpúsobit ztratu velkých iluzí i tomto nasem tatíckovi.

  • Až Sobotka vytáhne hlavu z míst, kam si Merkelová nevidí, bude se divit, co se tu děje. Nyní je ještě čas ho odstavit. Na sjezdu bude pozdě, protože před volbami jsou změny vždy rizikové. Měl by si vzít s sebou toho cvičeného opičáka Chovance a z politiky nadobro odejít.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*