Za 3 měsíce pandemie se v Číně ztratilo 21 miliónů uživatelů mobilních telefonů

Za 3 měsíce pandemie se v Číně ztratilo 21 miliónů uživatelů mobilních telefonů

Neprůhlednost čínské vlády podnítila odpovědné vnější pozorovatele hledat stopy ohledně pravdivých informací, co se týče epidemie koronaviru.

Oficiální data z Číny v úterý hlásila 3 277 úmrtí na 81 171 onemocnění, ale deník Epoch Times zaznamenal znepokojivé zmizení asi 21 miliónů účtů mobilních telefonů za poslední tři měsíce  – což je bezprecedentní pokles, který naznačuje více úmrtí, že Peking ve skutečnosti přiznává.Co se tedy v Číně skutečně děje? Zejména v epicentru provincie Hubei a ve městě Wuhan, kde čínští úředníci v současné době tvrdí, že nemají žádné nové případy onemocnění, čemuž mnoho lidí nevěří. Zatímco odpovědnější vlády vydávají znepokojující varování před druhou vlnou infekcí, která má být natolik závažná, aby podnítila opětovné zavedení karanténních postupů, které byly zrušeny teprve nedávno, Čína tvrdí, že nedojde k žádní druhé vlně a že všechny její nové případy koronaviru jsou do země importovány.

S ohledem na tuto skutečnost, deník Epoch Times se domnívá, že je zmizení 21 miliónů čínských mobilních telefonů poněkud podivné, protože používání mobilních telefonů v Číně po léta neustále roste a telefony byly nabízeny jako důležitý nástroj pro potírání epidemie koronaviru.

Článek dále předpokládá, že některé pevné linky mohly být přerušeny v důsledku karantény koronaviru, zejména linky používané v uzavřených obchodních operacích, ale tento objem poklesu uživatelů mobilních telefonů je obtížnější vysvětlit. China Mobile, největší operátor země, oznámil, že v prosinci získal 3,7 milionu nových účtů, ale poté v lednu a únoru ztratil přes 8 miliónů účtů, v měsících, které v předchozím roce zaznamenaly nárůst o 3,5 milionu uživatelů.

The Epoch Times zvažoval několik vysvětlení pro tento trend, jako jsou migrující pracovníci, kteří měli různé mobilní telefony pro své domovské a pracovní města – nezbytné kvůli některým čínským předpisům o telefonní službě – zrušení pracovního telefonu, protože to nebylo nutné během karanténního období nebo lidé obecně rušili svou telefonní službu, protože chtěli ušetřit peníze během těžkých měsíců.

Na druhou stranu, vláda v současné době požaduje, aby občané používali své mobilní telefony k vytváření „zdravotních kodexů“, aby bylo možné sledovat jejich pohyby a povolení cestovat lze omezit na zdravé jedince. Jak uvádí americký komentátor Tang Jiangyuan, je vlastně “nemožné, aby si někdo zrušil svůj mobil.”

„ K jednání s vládou o důchodech a sociálním zabezpečení, nákup jízdenek na vlak, nákupy … bez ohledu na to, co lidé chtějí dělat, jsou povinni používat mobilní telefony,“ poznamenal Tang.

Deník New York Times vysvětlil, jak silně se čínské úřady opírají o tyto mobilní telefony, aby sledovaly svou populaci, nejen kvůli infekci koronaviru:

Analýza deníku Times zjistila, že jakmile uživatel udělí softwaru přístup k osobním údajům, odešle část programu s názvem „reportInfoAndLocationToPolice“ umístění osoby, název města a identifikační kódové číslo na server. Software nedává uživateli jasně najevo jeho připojení s policií. Podle čínské státní zpravodajské agentury Xinhua a oficiálního účtu policejních složek na sociálních sítích však byly orgány činné v trestním řízení klíčovým partnerem ve vývoji tohoto systému.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*