Z pražských Lidových novin vypadla pasáž o Babišovi.

Z pražských Lidových novin vypadla pasáž o Babišovi.

lidove noviny
Titulní článek v úterních Lidových novinách má jinou podobu v Praze a v Brně.Titulní článek, který vyšel v úterý v Lidových novinách a který informuje o návrhu komunistických poslanců zrušit lustrační zákon, má trochu odlišnou podobu v pražském vydání LN a ve vydání moravském. Článek vyšel pod titulkem „Konec lustrací? Poslanci mění dějiny“ a je rozpracován na titulní a následně i druhé straně deníku. Z pražského vydání však vypadla část textu, který naznačoval, že návrh komunistických poslanců se může líbit i předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi a že díky tomu by už nemusel řešit svoji minulost. Babiš je zároveň vlastníkem skupiny Mafra, která Lidové noviny vydává.

Pražské vydání LN vyšlo konkrétně bez této části textu, který navazoval na informaci o tom, že předseda ČSSD Sobotka návrh podporuje: „…a přikyvuje i šéf hnutí ANO. U něj je to logické. Andrej Babiš by při nástupu do vlády už nemusel řešit, zda byl ve svazcích StB evidován oprávněně, či ne.“

Text pražského vydání naproti tomu uvádí, že sociální demokracie myšlenku ústy svého předsedy podporuje. Následná pasáž o Babišovi chybí, resp. její zlomek „a přikyvuje i šéf hnutí ANO” je posunuta až na konec textu na titulní straně, ovšem bez konstatování, že díky takovému návrhu by Babiš nemusel řešit, zda byl ve svazcích StB oprávněně, či nikoli.

Pražské vydání LN, úterý 26. 11. 2013 (kliknutím zvětšíte)

lidove

 

 

 

 

Brněnské vydání LN, úterý 26. 11. 2013 (kliknutím zvětšíte)

lidove2

 

 

 

 

 

celý článek na mediaguru.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*