Z diskusního příspěvku: „…volíme si debily“

Z diskusního příspěvku: „…volíme si debily“

Diskutér chtěl upozornit na to, že muslimové přece nemohou za to, že si volíme debily a ti jim umetají cesty k destrukci Evropy.

Tak přemýšlím, jak to provést, abychom volili nedebily. Přemýšlím, kde jsou, odkud je máme odlákat a postavit je do politiky, aby nás zachránili.

Šikovní lidé existují a je jich určitě hodně. Starají se o sebe a své blízké, mají nápady a realizují je. Často jsou pro tyto nápady tak zapálení, že obětují dny a noci, aby je uvedli v život, ale pak to stojí za to a uživatelé jejich úsilí to umí ocenit.

O skutečných umělcích je známo, že když se pustí do díla, tak hoří a nechají se ohněm svého zapálení pro obraz, hudbu, sochu, chrám, lék, objev nebo cokoliv jiného stravovat až na troud. Pak je ovšem jejich dílo takříkajíc věčné, protože pramení z podstaty.

Výraz umělec má kořen ve slovu uměti. Umělec který tvoří obdivuhodná díla, je obletován múzami až poté, co dosáhne technické rutiny ve svém oboru a má otevřenou mysl pro přijímání dalších podnětů ze svého okolí.

Asi bychom si všichni přáli i v politice umělce, ale bohužel, nedostává se jich. Paradoxně se tomuto pojmu blíží snad jen Putin, který citlivě reaguje na celosvětové dění a docela umělecky si pohrává se současným vývojem. Jenže v jeho případě se jedná především o to, že se může opřít o svou carskou výlučnost, kterou mu Rusové propůjčili, ale jinak konstatuji, že opravdu politicky tvoří, byť především ve jménu sebe sama.

Západ a státy Evropy produkují politické panáky typu Kena, Dobře oblečený, dobře vypadající, dobře placený panák toužící po křesle v nějakém klubu, co nejdříve pak po křesle předsedajícího a co nejdříve dobře zavedeného v korupčních pletichách, přítelíčkování a snobárnách. Od takových scánků očekávat politické umění?

Přebírat a vybírat ty nejlepší uchazeče o politické funkce budeme moci až tehdy, až si je vychováme. Až bude dovednost a zápal pro věc na první příčce hodnot. My jsme si nechali rozbourat hodnotové systémy a na nás je, abychom je zase vybudovali tak, aby umění bylo na prvním místě. Prozatím jen hořekujeme a lomíme rukama, a to je málo.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Z diskusního příspěvku: „…volíme si debily“

  • Nemyslím si, že by lidé špatně volili, problém je v tom, že média ovládají různé mafie, různé pseudostrany, které vedou předvolební kampan ve svůj prospěch. Volič který se zase tak o politiku nezajímá, pak tyto strany volí, nebot většinou jim naslibují modré z nebe, zatímco opozici nedají žádný prostor, nebo naopak jí ještě pomluví.

  • Nemyslím si, že nás zachrání nějaké hodnotové systémy. Politici současnosti nemají odpovědnost, mají mraky peněz. žijí tak dobře placený, pohodlný život bez odpovědnosti. Tento fakt přitahuje všechny lidi typu parazit jako magnet, tomu se musí zabránit. Řešením by bylo, aby tito paraziti viděli funkci politika jako nevýhodné utrpení, pak tam zbydou jen ti, kteří opravdu chtějí něco vytvořit. Nevyřeší to všechno ale byl by to první krok správným směrem.
    Například odpovědnost – je rozpočet v mínusu ? Poslanci vráti prachy, neodvedli svou práci. Vsadím se, že už po roce by byl rozpočet v plusu. Všechno jde a jde to jednoduše, problem je jen v tom, že oni nechtějí nic řešit jen chtějí sedět ve svém výkrmníku a nic nedělat, za nic se nezodpovídat.
    Jeden z hlavních problému je i to, že mohou sami sobě měnit podmínky, to je vždycky špatně. To jaký budou mít plat, jak budou pracovat, jak budou odpovědní musí být rozhodnuto přímo lidmi v referendu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*