Z americké a britské válečné lodě se staly kvůli Číně bezcenné kbelíky

Z americké a britské válečné lodě se staly kvůli Číně bezcenné kbelíky

Americký torpédoborec Zumwalt a torpédoborec britského královského námořnictva HMS Duncan se proměnily kvůli Číně v „bezcenné kbelíky“. Podle agentury EER, to byly mikročipy čínské výroby, které postavily lodě mimo provoz. Vojenští experti se snaží zjistit, jak mohlo dojít k takové závadě.

Americký supermoderní torpédoborec nevydržel „test“ průjezdu Panamským průplavem. Loď se při průjezdu kanálem porouchala. Poté se na Floridě setkala opět s technickými problémy.

Britský torpédoborec HMS Duncan se ocitl v podobné situaci během manévrů NATO.

Později se ukázalo, že všechny poruchy způsobily čipy čínského původu. Amerika nakoupila desítky tisíc takových čipů pro své námořnictvo.

Obamova administrativa byla údajně informována o nebezpečných čipech, ale Pentagon pokračoval v jejich nákupu i poté, co bylo oznámeno, že čipy způsobily selhání v americké vojenské síti. Tyto čipy byly tedy použity téměř ve všech novějších amerických a britských vojenských zařízeních a systémech.

Za zmínku stojí, že válečná loď stála Spojené státy velké peníze. Jeden projektil pro jedinečné dělo na palubě lodi stojí 800 miliónů dolarů, zatímco loď sama o sobě je hodnocena na 4,4 miliard dolarů.

 

(PRAVDA/svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*