Youtube vyhlašuje válku proti politicky nekorektním názorům

Youtube vyhlašuje válku proti politicky nekorektním názorům

Nová „pro-inzerentní“ politika zavedená kanálem Youtube bude trestat ty, kdo vyjádří politicky nekorektní názory, nebo se odváží urážet diváky tím, že demonetizuje jejich obsah.             

Nová pravidla vyvolala pobouření mezi Youtube komunitou, protože je neuvěřitelně restriktivní.

Youtube se bude nyní držet práva demonetizovat každé video, které obsahuje „kontroverzní nebo citlivá témata a události, včetně témat týkajících se války, politických konfliktů, živelných pohrom a tragédií, a to i v případě, že nebudou zobrazeny choulostivé záběry.

„Nevýhodné výrazy, včetně obtěžování i vulgární výrazy,“ budou také cenzurovány.

Nová politika Youtube bude zcela tlačit na uživatele Youtube, aby nediskutovali o politicky nekorektních tématech nebo vyjadřovali kontroverzní názory, protože budou vědět, že za takové činy budou potrestáni. Mnoho uživatelů používá Youtube ke svému živobytí a proto budou chodit na tenkém ledě, aby obešli nová přísná pravidla společnosti.

Nová politika nese některé znaky čínské komunistické vlády, podle které jsou uživatelé internetu trestáni soukromými společnostmi za sdílení nepopulárních názorů na sociálních médiích.

Tento krok je primárně určen k zastrašení uživatelů Youtube v tom, aby nevytvářeli politický obsah namířený proti establishmentu, ale prominentní uživatelé Youtube hlásí, že jsou již upozorňováni za šíření videí od léčby akné, po tipy v boji proti depresi, za to, že nejsou „pro-inzerentní“.

Kanály, které samy sebe označují jako zranitelné, podle těchto nových pokynů, jsou vesměs zpravodajské kanály pokrývající citlivá data v reálném světě,“ tvrdí Kotaku.

Prominentní Youtuber Philip DeFranco reagoval na tuto kontroverzi slovy, „nehodlám sám sebe cenzurovat, navzdory skutečnosti, že bylo staženo již desítky mých videí.“

Googlem vlastněný Youtube je samozřejmě soukromá společnost a může vynutit jakákoliv pravidla, jaké se jí líbí, ale s tím, jak jsou tyto korporace stále větší a mocnější a měly sloužit jako veřejná služby, je tento krok masivní rána do zad tvůrců obsahu, kteří tuto platformu pomohli v první řadě vytvořit.

 

(Infowars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Youtube vyhlašuje válku proti politicky nekorektním názorům

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*