Xenofobie, rasismus a anitsemitismus. Tři minová našlapná pole

Xenofobie, rasismus a anitsemitismus. Tři minová našlapná pole

A začnu definicí: „Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Vedle lidských jedinců je pozorována i u dalších živočichů“ a já rovnou říkám, že xenofobie není vůbec nic špatného.

Tu špatnou nálepku, ten urážlivý význam dali xenofobii nejrůznější multikulturní agitátoři, kteří se nás snaží přesvědčit, že všichni jsme stejní, jakoby rozemletí mlýnkem na maso a pak spatlaní dohromady jako karbanátek.

Ano, některé společnosti, některé státy jsou méně xenofobní, než ty ostatní. Zářným příkladem toho je země přistěhovalců, Spojené státy americké. Ale i tam byly národy, které v určitých dobách „nebyly žádané“.

Tak třeba okolo roku 1850 dostávali irští dělníci v USA podstatně nižší mzdy a v inzerátech bylo běžně psáno Žádný Ir ať se o tuto práci neuchází. Prostě, ochrana ekonomických zájmů.

When the economy was strong, Irish immigrants to America were welcomed. But when boom times turned down, as they did in the mid-1850s, social unrest followed and it could be especially difficult for immigrants who were considered to be taking jobs from Americans. Being already low in the pecking order, the Irish suffered great discrimination. ‚No Irish Need Apply‘ was a familiar comment in job advertisements. See more at: http://www.irish-genealogy-toolkit.com/Irish-immigration-to-America.html#sthash.Xy3yX65U.dpuf

A tzv kruciální neboli zásadní otázka zní: Má domácí obyvatelstvo právo bránit se před pronikajícím cizím prvkem? Já myslím, že ano. Sám jsem to zažil v Západním Německu a řeknu nějaké příhody.

V autoškole, snad dokonce při první lekci, jsem udělal drzý manévr. Na oranžovou jsem přišlápl plyn a na stále oranžovou projel křižovatku. No, byl to náznak přestupku a měl jsem být řádně pokárán. Ale nikoli slovy: „milý pane, jste v Německu a ne v Československu a zde platí německé zákony“

Dál nemá cenu se rozepisovat, bylo by to příliš rozvláčné. Druhým významným bodem je samozřejmě rasismus a věci, které se jak rasismus vykládají, i když nejsou. Podle komunistických škol jsou na světě pouze tyto rasy: bílá, černá, žlutá a rudá (Indiáni).

Možná ta definice není ani správná a ani přesná, ale to, co se velmi často vydává za rasismus, žádným rasismem není. Je to jen odpor ke konání osoby s jinou barvou pleti. Vadil nám snad Obama proto, že byl „černý“?

Ale, on černý přece nebyl. Kdyby měl barvu a myšlenky jako pastor Martin Luther King, měl bych ho daleko raději. To, co mi na něm vadilo nebylo ono nedokonalé černošství, ale prostě jeho politika. A to platí i pro všechny další jedince a skupiny.

Neposuzuji vás podle barvy vaší pleti, posuzuji vás jen a pouze podle vašeho chování a odpor k takovému či makovému chování je přirozenou věcí. A správná je také připomínka, že největší škody a největší tragédie způsobily „bílé límečky“.

A antisemitismus? Jistě, u Arabů je snad vrozený. Prostě to jsou dva antagonické národy a s tím my nic nenaděláme. A nějaká aktualita by nebyla? Jistěže je. „Pilotka“ helikoptéry Nadia Savčenko se opřela do ukrajinské vlády:

Savchenko answered the journalist’s question: “[Prime Minister] Groysman, [President Petro] Poroshenko is actually Waltzman and [Former PM Yulia] Tymoshenko, whose maiden name [is] Jewish, plus deputies such as Bereza, Logvinsky. The authorities are not Ukrainian by blood because they are not concerned with the Ukrainian people,” she argued.

.http://www.tabletmag.com/scroll/228365/ukrainian-politician-nadia-savchenko-questions-jewish-yoke-over-country

Tedy Židé ve vedení ukrajinského státu jsou, podle Nadii Savčenko tito a pak, samozřejmě, i další:

  1. Ministerský předseda Groyman
  2. Prezident Petro Poroshenko, vlastním jménem Waltznam
  3. Bývalá ministerská předsedkyně Tymošenko, jejíž rodné jméno bylo židovské
  4. A pak zástupci Bereza a Logvinsky

A každý pochopí, že naši národovci toto nemohou slyšet. Musí tyto informace zadupat do země (i když o Porošenkovi to je dávno známé a snad i to, že má izraelské občanství) On to samozřejmě popírá, ale co s tím naděláme, když džin už je láhve ven.?

A chcete vědět, kdo je mezi 50 nejvlivnějšími Židy na světě? Zde je odpověď, Ale Porošenka tam nehledejte. Ukrajina není zas až tak významná. Zato Facebook, Oracle a TV Nova ano.

A ještě, abych nezapomněl, novopečený držitel Nobelovy ceny:

Bob Dylan

https://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Dylan

Bob Dylan is an American songwriter, singer, painter, and writer. He has been influential in … Bob Dylan was born Robert Allen Zimmerman (Hebrew name שבתאי זיסל בן אברהם [Shabtai Zisl ben Avraham])
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*