Windows 10 tajně poslouchá vše, co řeknete, nahrává všechny stisky kláves pomocí skrytého keyloggeru, který posílá do Microsoftu

Windows 10 tajně poslouchá vše, co řeknete, nahrává všechny stisky kláves pomocí skrytého keyloggeru, který posílá do Microsoftu

V softwaru operačního systému Windows 10 společnosti Microsoft je ukryt spyware modul keylogger, který zaznamenává stisky kláves a hlasy uživatelů a posílá tato soukromá data přímo na svou mateřskou loď.

Dalším strašidelným „rysem“ softwarové platformy, kterou původně navrhl miliardář a eugenik Bill Gates, byl přídavný systém Windows 10 keylogger, který byl údajně „určen k testování, nikoli ke každodennímu používání“. A přesto se z něj stalo to druhé, ačkoliv většina uživatelů nemá ani ponětí, že existuje.

Microsoft pod tlakem váhavě připustil, že „můžeme shromažďovat hlasové informace“ a „zadávané znaky“ od uživatelů bez jejich vědomí či souhlasu. Dnes víme, že přesně to dělá washingtonská korporace.

„Řekl jsem, že ‚vážně pochybuji, že v konečném produktu zůstanou ty nejhorší spywarové funkce‘,“ napsal editor přispívající k PC World Lincoln Spector. „Mýlil jsem se.“Sekce Windows 10 připouští, že pokud uživatel spolupracuje se zařízením Windows tím, že „mluví, píše (píše rukou) nebo píše na stroji, sbírá Microsoft informace o řeči a psaní – včetně informací o kalendáři a lidech (známých také jako kontakty) …”

Prohlášení Microsoftu o ochraně osobních údajů to opakuje, i když obsahuje nejrůznější další informace v podobě 17 000 slov, které vyžadují určitý čas a úsilí, aby byly zcela prostudovány.

Více souvisejících zpráv o technickém zásahu do osobního soukromí najdete na Surveillance.news.

Microsoft je vinen ze spáchání vlastizrady s komunistickou Čínou

Dobrou zprávou je, že funkci protokolování klíčů Windows 10 lze vypnout, nebo to tak alespoň vypadá. Po klepnutí na tlačítko Nastavení v levém podokně nabídky Start a po klepnutí na Privacybutton uživatel systému Windows 10 nalezne pole pro výběr, kterým jej vypne – samozřejmě až úplně dole.

„Jakmile se ocitnete v sekci Soukromí, přejděte do sekce Obecné a vypněte Odeslat informace společnosti Microsoft o tom, jak píšu, abychom v budoucnu zlepšili psaní ,“ vysvětluje Spector.

„Když už tam budete, prozkoumejte ostatní možnosti a zvažte, jestli je tu ještě něco, co byste mohli chtít změnit.“

Chcete-li systému Windows 10 zabránit ve shromažďování řeči, musíte také přejít do části Řeč, psaní a psaní perem a kliknout na tlačítko Přestaňte mě poznávat. Tato oblast obsahuje možnosti pro omezení společnosti Microsoft při shromažďování dat z fotoaparátu, mikrofonu, kontaktů a kalendáře.

„Přál bych si mít takovou schopnost v Androidu,“ poznamenává Spector a naznačuje, že smartphony jsou náchylné k podobnému špehování bez možnosti ho vypnout.

Je důležité poznamenat, že Microsoft je blízkým spojencem komunistické Číny, neboť spolupracoval s Huawei, komunistickou čínskou korporací, kterou prezident Donald Trump prostřednictvím exekutivního příkazu vykázal ze Spojených států.

Jak jsme informovali, Huawei úzce spolupracuje s Komunistickou stranou Číny na špehování lidí prostřednictvím technologií a umělé inteligence (AI). Společnost je rovněž vyšetřována nebo byla vyšetřována kvůli své účasti na íránské dohodě o jaderných zbraních.

Microsoft po podpisu Trumpova exekutivního příkazu dočasně ukončil partnerství se společností Huawei, nicméně později se společnost rozhodla pokračovat v prodeji svých stávajících zásob přenosných počítačů Huawei v prodejnách Microsoftu.

Oficiální stránky Microsoftu s hrdostí prohlašují, že společnost si hluboce cení partnerství s komunistickou Čínou a různými komunistickými čínskými korporacemi.

„Dnes je naše nejúplnější dceřiná společnost a největší výzkumné a vývojové centrum mimo Spojené státy v Číně,“ vysvětluje web. „Microsoft se chlubí robustním partnerským ekosystémem se 17 tisíci partnery. Za každý RMB, který Microsoft v Číně vydělá, vydělají partneři Microsoftu 16.“

Microsoft se také pochlubil, že je jednou z hlavních korporací zodpovědných za „přetvoření čínské ekonomiky“. Mezitím Microsoft tiše zavádí takovéto špionážní technologie, kvůli nimž by se i ten nejradikálnější čínský komunista červenal závistí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Windows 10 tajně poslouchá vše, co řeknete, nahrává všechny stisky kláves pomocí skrytého keyloggeru, který posílá do Microsoftu

  • · Edit

    I nic nejde i kdyby slo vyjde nejaka neofiko zaplata, pokud mrksoft zajima co pisu umi to odvodit ze stisku klavesy, je pokrokovejsi nez jsme myslel! Vzpomenme na telelmetrii nakonec to Sam uznal a pridal moznost to vypnout.Konspirace bych v tomhle as tak nehledal :D😜

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*