Wilders, Le Pen nebo Salvini mají ve čtvrtek promluvit v Praze. Zahraje Ortel. Média „mlčí“. Bude na Václaváku veselo?

Wilders, Le Pen nebo Salvini mají ve čtvrtek promluvit v Praze. Zahraje Ortel. Média „mlčí“. Bude na Václaváku veselo?

Chystá-li se v Praze protivládní nebo „protizemanovská“ demonstrace organizovaná některou z politických neziskovek, na které má vystoupit klasická „demokratická“ klika v čele s Mirkou Němcovou, Petrem Pithartem nebo Jiřím Drahošem, informují o ní (a „zvou“ na ni) média v čele s ČT s dostatečným předstihem a v dostatečném množství.

Mají-li však na Václavském náměstí vystoupit vlastenecky a protimigračně ladění politici smýšlející jinak než je „žádoucí“ v čele s Geertem Wildersem, Marine Le Pen, Okamurou nebo přes videopřenos Matteo Salvinim, je takřka „ticho po pěšině“.Tento čtvrtek 25. dubna od 17:00 má „pod koněm“ na Václavském náměstí vystoupit francouzská poslankyně a předsedkyně Národní fronty Marine Le Pen; nizozemský poslanec a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders nebo přes velkoplošnou obrazovku má pronést zdravici italský ministr vnitra, vicepremiér a vůdce strany Liga Severu Matteo Salvini.

Na akci, která má začátek v 16 hodin, vystoupí také Tomio Okamura, jehož SPD událost organizuje. Zahrát má pak na Václaváku samozvanými demokraty „oblíbená“ kapela Ortel.


Matteo Salvini a Tomio Okamura @tomio.cz / Facebook

Alespoň to slibuje na svém Facebooku výše zmíněný český politik

„NE diktátu EU, imigrační politice a islamizaci a podpořte právo občanů. Na demonstraci má také vystoupit britská europoslankyně Jenice Atkinson nebo lídr kandidátky SPD pro  volby do Evropského parlamentu 2019, MUDr. Ivan David, CSc., a další významní hosté.“

„Přijďte před klíčovými volbami do Evropského parlamentu podpořit úsilí vlasteneckých stran v boji za svobodu a spolupráci národních států Evropy bez EU.“

Ticho po pěšině… Hlavně moc neupozorňovat?

Tak si říkám, že když něco podobného – jen otočeného o 180 stupňů – organizuje Milion chvilek pro demokracii nebo jiná politická neziskovka a mají vystoupit vybraní (a stále titíž) „žádoucně“ smýšlející a proklamující umělci, informují média, včetně veřejnoprávních, o takové akci v dostatečném předstihu a dostatečné „přemíře“. Kdežto o této akci jsem zatím moc informací v médiích nezaznamenal.

A taky jsem zvědavý, zda se vše obejde bez větších problémů, nebo zda organizace, lidé a „demokratický blok“ přijde s protiakcí, která může vyvolat určité tření. Přece jen Wilders, Le Pen, Salvini, Okamura a Ortel na Václaváku – místě v posledních letech přivlastněném lidmi a demonstranty s „žádoucím“ světonázorem – to je trochu příliš!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Wilders, Le Pen nebo Salvini mají ve čtvrtek promluvit v Praze. Zahraje Ortel. Média „mlčí“. Bude na Václaváku veselo?

 • Bylo by vhodné přijmout několik paragrafů do ústavy- například:
  Národní legislativa je nadřazená evropské.
  Pokud vydá jakýkoliv orgán EU jakoukoliv legislativu, je pro občany ČR závazná pouze po zanesení do národní legislativy.
  Pokud je nařízení proti zdravému rozumu, neplatí pro nikoho.
  Přijetí Eura je možné pouze po předchozím celonárodním referendu, ve kterém by se pro vyslovily 3/4 voličů.
  Atd. Nebudu fantazírovat. Evropská unie je nereformovatelná jako byl nereformovatelný socialismus. EU už nemá nic společného s hospodářským společenstvím – je to čistě byrokratická unie, která sleduje prosazování zájmů úzké skupiny mocných.
  Pokud si někdo myslí, že je tu EU navěky a nejde z ní odejít, připomínám, že před rokem 1989 se také hlásalo Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak. Nic není navěky a EU už vůbec ne. Měli bychom mít právo svobodně se rozhodovat, s kým a jak budeme obchodovat. Diktát USA má jasný cíl – zničit EU jako konkurenci na globálním trhu, protože v celosvětové ekonomice není místo pro současně silné USA a Evropu.
  Německo je poslední okupovanou zemí v Evropě. Mělo by se svých okupantů zbavit. Nechme USA v klidu zkrachovat a zachraňme Evropu.
  Evropa nemůže být centrálně řízená, nesmysl je i jakákoliv forma federace. Na to jsme moc odlišní. Soustřeďme se na přátelskou spolupráci s podobně smýšlejícími národy a bude Evropa silná i bez byrokratických institucí, které jí vysávají a oslabují.
  Evropa bude silná, když bude svobodná. Každý diktát Evropu oslabuje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*