WikiLeaks tvrdí, že dokumenty od CIA odhalují, že americký konzulát ve Frankfurtu sloužil jako hackerská základna

WikiLeaks tvrdí, že dokumenty od CIA odhalují, že americký konzulát ve Frankfurtu sloužil jako hackerská základna

Americký konzulát ve Frankfurtu sloužil jako skrytá základna CIA pro hackerské operace v celé Evropě, na Středním východě a v Africe, uvedl server WikiLeaks, který odhalil nejnovější várku jejich dokumentů.   

Podle uniklých dokumentů, americký konzulát, který se nachází v Giessener Strasse naproti hřbitova ve Frankfurtu, je domovem pro Center for Cyber Intelligence Europe neboli CCIE, které provádí hackerské operace po celém kontinentu, jakož i na Středním východě a v Africe.

Tyto dokumenty odhalují instrukce pro příchozí hackery, které nejen že obsahují obyčejné tipy na cestování a údaje o občanské vybavenosti, ale také oficiální krycí příběh pro hackery.

Kromě krycího příběhu, zdá se, že dokumenty ukazují, že hackeři CIA pracují pod krytem ministerstva zahraničí a dostávají diplomatické „černé“ pasy.

To také zahrnuje fyzickou instalaci malwaru na počítačové systémy za pomocí agentů a za použití USB. Tento nástroj poskytuje 24 „lákacích“ programů, aby to vypadalo jako že agent provádí antivirovou kontrolu, sleduje videa, hraje hry a tak dále.

Tyto nejnovější objevy pochází od dosud největšího vyzrazení od agentury, celkem 8,761 dokumentů zveřejněných ve středu jako součást programu „Year Zero“, první části v sérii úniků od agentury, kterou organizace označila jako „Vault 7.”

Dokumenty prý pocházejí z vnitřní sítě Cyber Intelligence Center, který se nachází v ústředí CIA v Langley ve Virginii.

Není to poprvé, co WikiLeaks odhalil rozsah aktivit amerických zpravodajských agentur v Německu. V roce 2015, server WikiLeaks zveřejnil tři odposlechy rozhovorů německé kancléřky Angely Merkelové zaznamenané NSA, která odposlouchávala její telefon po celá léta.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Michael Debets/Demotix/Corbis)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*