WikiLeaks slibuje, že veřejnost šokuje zveřejněním nových informací v roce 2017

WikiLeaks slibuje, že veřejnost šokuje zveřejněním nových informací v roce 2017

WikiLeaks slíbila, že rok 2017 bude ještě větším rokem pro úniky, než v roce 2016, kdy tato webová stránka publikovala tisíce dokumentů odhalujících tajemství americké politiky, skryté obchodní transakce a soukromé komunikace globálních lídrů.

„Pokud jste si mysleli, že byl rok 2016 pro WikiLeaks velkým rokem, potom vás rok 2017 jednoduše porazí (blow you away),“ uvedla WikiLeaks na svém Twitteru, avšak bez jakýchkoli konkrétních náznaků.

V příspěvku na Twitteru je také uveden odkaz, kde mohou čtenáři tuto webovou stránku podpořit aby se tak „připravila na otevřenou konfrontaci“.

Rok 2016 byl pro tuto webovou stránku velmi rušný, neboť byl zveřejněn masivní počet dokumentů v období 12 měsíců.

To zahrnovalo více než 50.000 e-mailů od vedoucího kampaně Hillary Clintonové Johna Podesty a více než 27.000 e-mailů Demokratického národního výboru (DNC), které potvrdily, že DNC pracoval proti demokratickému kandidátovi na prezidentský úřad Bernie Sandersovi a favorizoval Clintonovou.

Bylo také zveřejněno více spojení ohledně amerického ministerstva zahraničí, stejně jako dokumenty, které daly nahlédnout do amerického vyzbrojování Jemenu. Byly také odhaleny texty z dohody o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) a z dohody Trade in Services Agreement (TiSA).

E-maily týkající se amerických voleb otřásly demokratickým zřízením a nasadily ránu kampani Clintonové, což mohlo mít dopad na jejich výsledek.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*