WikiLeaks: NSA pro americké ropné společnosti špehovala Pan Ki-muna a další světové lídry

WikiLeaks: NSA pro americké ropné společnosti špehovala Pan Ki-muna a další světové lídry

Wikileaks zveřejnila nové podklady přísně tajných dokumentů, ze kterých vyplynulo, že NSA špehovala soukromá setkání významných světových vůdců, včetně šéfa OSN Pan Ki-muna, německé kancléřky Angely Merkelové, jakož i premiéry Itálie a Izraele.

Agentura pro národní bezpečnost (NSA) odposlouchávala jednání na vysoké úrovni o změně klimatu, globální ekonomice, a dokonce i „jak se vypořádat s americkým prezidentem Barackem Obamou,“ podle nových dokumentů zveřejněných portálem WikiLeaks.

„Dnes jsme ukázali, že uzavřená setkání generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna o záchraně planety před klimatickými změnami, byla záměrně odposlouchána kvůli ochraně největších amerických ropných společností,“ řekl zakladatel WikiLeaks a editor Julian Asaange o aktivitách NSA.

NSA2

Assange dodal, že OSN bude s největší pravděpodobností reagovat na tyto úniky.

„Již dříve jsme publikovali o příkazech Hillary Clintonové, aby američtí diplomaté ukradli DNA generálního tajemníka OSN. Americká vláda podepsala dohody s OSN, že se do takých kroků vůči OSN nezapojí- nemluvě o generálním tajemníkovi.

„Bude zajímavé sledovat reakci OSN, protože pokud může být generální tajemník špehován bez následků, pak jsou všichni, od světových vůdců po zametače ulic v ohrožení.“

Přísně tajné dokumenty rovněž vrhly světlo na jiná setkání pořádaná světovými vůdci, kteří byli odposloucháváni NSA, včetně jednoho mezi izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a italským premiérem Berlusconim v roce 2010, během něhož Netanjahu prosí Berlusconiho, aby mu pomohl vypořádat se s americkým prezidentem Obamou.

NSA podle všeho špehovala i jiná setkání zahrnující klíčové ministry obchodu EU a Japonska, jejichž úkolem bylo diskutovat o konečných kompromisech, které by mohly být provedeny jako součást jednání WTO (World Trade Organization).

Kromě toho, NSA také získala přístup k tajnému rozhovoru mezi bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym a bývalým italským premiérem Silvio Berlusconim, během něhož Sarkozy řekl, že italský bankovní systém brzy „praskne jako korek“.

Dokonce i Agentura OSN pro uprchlíky nebyla ušetřena NSA špionáže. Američtí zpravodajští agenti údajně neustále odposlouchávali telefonní linky ředitelů organizace, včetně Bernarda Doyla, regionálního zástupce Úřadu OSN vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) pro Střední Asii, podle nové zprávy zveřejněné serverem WikiLeaks.

Server WikiLeaks také ukázal, že NSA se také zaměřila na švýcarskou telefonní linku patřící řediteli divize WTO, Johannu Humanovi.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “WikiLeaks: NSA pro americké ropné společnosti špehovala Pan Ki-muna a další světové lídry

  • Gibon Pan-KIM-UN není žádna světová osobnost, je to cvičená opice v rukách světových osobností.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*