WHO tvrdí, že se koronavirová krize zhoršuje a předepisuje „aktivní dohled“ nad infikovanou populací

WHO tvrdí, že se koronavirová krize zhoršuje a předepisuje „aktivní dohled“ nad infikovanou populací

Jasně frustrovaná Světová zdravotnická organizace (W.H.O.) varovala, že globální pandemie koronaviru se „zhoršuje“, ale neustupuje a řekla státům uvolňujícím restrikce, aby prováděly aktivní dohled a sledovaly infikovanou populaci.

WHO vydala toto varování, když Moskva začala uvolňovat svá přísná opatření. Ve více než 560 000 případech má Rusko po Spojených státech a Brazílii třetí nejvyšší počet potvrzených infekcí.Zatímco se velké části Evropy, spolu s Asií a Spojenými státy znovu otevírají, WHO uvádí rekordní počet nových případů nakažení koronavirem po celém světě a používá je jako důkaz pro své varování, aby země nadále zůstaly uzavřené.

Generální ředitel Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že za posledních 24 hodin bylo hlášeno přibližně 136 000 případů, „zatím nejvíc za jediný den“, přičemž většina z nich byla v Americe a jižní Asii.

„Přestože se situace v Evropě zlepšuje, globálně se zhoršuje,“ řekl novinářům.

Tedros řekl, že v zemích, kde se situace zlepšovala, „největší hrozbou je nyní spokojenost“ a dodává: „většina lidí na celém světě je stále náchylná k infekci.“

„Více než šest měsíců po této pandemii není pravý čas na to, aby nějaká země sundala nohu z pedálu,“ řekl.

New York City – epicentrum vypuknutí koronaviru v Americe – začalo částečně otevírat svou poničenou ekonomiku v pondělí po téměř třech měsících uzamčení, jak uvádí tisková agentura AP.

Přibližně 400 000 Newyorčanům bylo povoleno vrátit se do práce, přičemž výstavbě a výrobě bylo také umožněno obnovit provoz.

Výzva k opatrnosti ze stany WHO přišla téhož dne, kdy odhalila pacienty s koronavirem bez příznaků.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*