WHO říká Evropanům, aby nosili roušky na rodinných vánočních večírcích

WHO říká Evropanům, aby nosili roušky na rodinných vánočních večírcích

Světová zdravotnická organizace (WHO) sdělila Evropanům, že by měli nosit roušky při setkání s přáteli a rodinou během vánočního období, poté, co již dříve doporučila uspořádat piknik v parku dne 25. prosince, aby se zamezilo šíření koronaviru.

Evropská kancelář WHO na brífinku uvedla, že křesťané by měli zvážit „odložení či omezení“ náboženských procesí a církevních oslav.

„Bez ohledu na místo konání by se náboženské bohoslužby měly letos konat jinak. Měly by být konány venku, kdykoli je to možné, nebo by měly mít omezenou velikost a dobu trvání, s fyzickou distancí, ventilací, hygienou rukou a případně s použitím roušky,“ uvedla WHO.Německo minulý týden oznámilo, že  vstoupí do přísné izolace, přičemž kancléřka Angela Merkelová vyzvala své občany, aby nechodili do kostela. Merkelová také varovala před vánočními nákupy a zakázala prodej zábavní pyrotechniky, aby omezila silvestrovské oslavy.

Globalistický zdravotnický orgán rovněž doporučil, aby se vnitřní setkání – malé rodinné a přátelské večírky – „pokud možno konala venku a účastníci by měli mít roušky a udržovat si fyzický odstup“.

Organizace také navrhla, aby lidé nenavštěvovali starší a zranitelné příbuzné nebo přátele, aby jim ušetřili úzkost a nepohodlí spojené s trávením svátků s blízkými osobami a riskovali nakažení virem.

Britský premiér Boris Johnson sice odolal tlaku, aby zvrátil své rozhodnutí ponechat Britům pět dní svobody během svatého období, Britům však doporučil, aby se starším příbuzným vyhýbali, a to až do roku 2021, kdy budou očkováni.

Není to poprvé, co Světová zdravotnická organizace žádá Evropany, aby učinili extrémní oběti nebo upravili své plány na dovolenou. Minulý měsíc doporučila lidem vynechat vánoční večeři v teple domova a místo toho uspořádat piknik v parku.

Počátkem tohoto týdne se několik britských vědců rozhodlo odradit co nejvíce Britů od toho, aby si užili normální Vánoce, a místo toho se rozhodli je uspořádat později, což by ovšem nebyly Vánoce.

John Edmunds z vlivné vládní Vědecké poradní skupiny pro mimořádné situace (SAGE) řekl, že lidé by měli „odložit setkání se zranitelnými příbuznými o další měsíc či dva“, dokud nebudou provedena další očkování. Zatímco Robert West z Vědecké pandemické chřipkové skupiny pro chování (Scientific Pandemic Influenza Group on Behaviours, SPI-B) uvedl, že by měli Vánoce jednoduše nahradit „letní rodinnou sešlostí“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “WHO říká Evropanům, aby nosili roušky na rodinných vánočních večírcích

  • Za každou cenu lidem zkazit i ty vánoce . Běžte se už vycpat ! A celá WHO než tyhle blbé žvejky by měla lidi informovat o všech vyrobených vakcínách ( at západních tak z východu ) a jejich vedlejších účincích , než hloupě kecat kraviny!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*