Welcome párty bez drinku pro uprchlíky skončila a starost o hosty, kterých přišlo na večírek víc než bylo pozvaných, přerostla Němcům přes hlavu. Výslednou kocovinou je strach a zklamání.

Welcome párty bez drinku pro uprchlíky skončila a starost o hosty, kterých přišlo na večírek víc než bylo pozvaných, přerostla Němcům přes hlavu. Výslednou kocovinou je strach a zklamání.

Široce rozevřená náruč německé kancléřky Merkelové přijala s nevídanou pohostinností téměř všechny uprchlíky, kteří dorazili k evropským břehům, aniž by byla určena pravidla, která budou muset dodržovat v nové domovině.

Jak změní tato invaze německou společnost a její hodnoty jako je svoboda, bezpečí, zodpovědnost a pověstná píle?

Romantická představa přátelství mezi národy, na které Merkelová vyrostla, skončila skepsí a obavami o budoucnost země. Předpokládané kvóty uprchlíků do ostatních států EU se nekonají. Němci v tom zůstali sami.

 

Německo v roce 2015

Migrační průmysl – střecha nad hlavou a jídlo

Minulý rok dorazil do Německa více než milion migrantů. Euforicky je vítala kancléřka osobně a rozhodla, že o všechny musí být na cestě k integraci postaráno. Tento historicky nevídaný přesun lidí a miliardy ze státní kasy ihned a na ruku, se stal příležitostí pro kšeftmany všeho druhu.

Majitelé neprosperujících hotelů, penzionů a skomírajících firem. K byznysu patří i poradci všeho druhu, dohazovači, převaděči, veksláci.

Na pomoc přispěchali i nestoudní turečtí kšefťáci s nabídkou 20ti tisíc polních lůžek, předražených o 50 až 100 procent, stejně tak pofidérní byla i nabídka obytných kontejnerů z Iráku než prasklo, že obě komodity jsou pozůstatkem mezinárodní vojenské pomoci v rukou překupníků. Situaci zachránily přátelé z USA okamžitě splatnou dodávkou 40ti tisíc obytných mobilních buněk bez sprch a WC – v USA běžný standard bydlení pro chudinu.

Na své si přišly i cateringové firmy. Firma Apetito získala státní zakázku na stravování běženců – cena 12 eur/osoba/den – zatímco pro nemocnice a domovy důchodců jsou to 2-3 eura. Firma Asterfood zrušila dokonce dodávky jídla pro školy, německé děti nejsou tak lukrativní. Bude potřeba 10 tisíc učitelů němčiny, sociální byty, pracovní místa. Úřady spolkových zemí jsou přetížené agendou spojenou s evidencí nových příjemců „kapesného“ (až 370 eur/osoba/měsíc), která je ztížená nepřesnou nebo zfalšovanou identitou žadatelů o azyl. Vzhledem k neomezenému pohybu po Německu (jezdí i za hranice) se vyskytly případy podvodně pobíraných příspěvků v další spolkové zemi

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Nový obchodní element – hotel pro uprchlíky.

V berlínském hotelu Delta je ubytována stovka běženců. Majitelka, paní Dilara Toghi-Zadasi (Němka) dostává od města denně 50 eur na osobu. Za měsíc je to rovných 150 tisíc eur. Pohádkově odměna pro služebnici Alláhovu.

Pro hoteliéra, který nacpe do dvoulůžkového pokoje 6 až 8 lidí snový obchod. Stejně tak pro dohazovače za 50 až 200 eur na osobu, nahnanou do privátu nebo pochybného penzionu.

V Bavorském lese, nedaleko našich hranic, kupují tito gauneři vybydlené objekty a nabízejí je jako ubytovny pro běžence. Za 40 až 5O eur za osobu. Musím podotknout, že naši gauneři v tom mají dvacetiletou praxi a suplují tak nemohoucí stát, neschopný se postarat o vlastní občany.

 

Existuje i další model hotelové péče. Za 75 eur/osoba/den včetně stravování v hotelu. Celoroční vytíženost je stoprocentní, což je v době „míru“ nedosažitelné. Nejedno hoteliérovo oko se orosí dojetím nad kšeftem století.

O přiliv hostů se starají naháněči a dohazovači. Zajímavé na tom je, že téměř všichni pocházejí ze zemí arabských. Nadir žije v Německu už osm let a konečně je zaměstnaný. Pracuje jako simsar (v překladu realitní makléř). Jeho pracovištěm jsou berlínské parky a kavárna Lageso (schůzky Arabů se v celé Evropě konají v arabských kavárnách, bordelech, mešitách a halal řeznictvích). Simsar ví, kde je co k pronájmu a a za informace a rady si nechá dobře zaplatit. Za dohozené ubytování si účtuje 50 eur za osobu. Korán nekorán, kšeft je svatá věc. Vše je legální, poradenství není trestný čin.

 

Hra na politické uprchlíky a oběti převrácených nafukovacích člunů přišla už Německo odhadem kolem 14ti miliard eur. Místo očekávané konjunktury přílivem zahraničních pracovníků se situace překlopila v možný příchod horších časů. Události na přelomu roku byly chmurnou ukázkou selhání přetížené policie, svinstva nezodpovědných politiků a nastupující zklamání z nepovedené intergraci.

Německo je hraně.

 

 

Tamara Dřevikovská

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*