Web Bezrealitky.cz- jde o podvod?

Web Bezrealitky.cz- jde o podvod?

Dopouští se web bezrealitky.cz podvodů a předává kontakty zájemců o byty třetí straně? Pokud ano, porušuje listovní tajemství? Jestliže se tak děje, jde o klamavou reklamu? … Inu, posuďte sami:

Odpověděli jsem s partnerkou na webu bezrealitky.cz snad na 15 inzerátů na nádherné byty v Karlíně, které byly nabízeny až za neuvěřitelně zajímavé ceny. Nikdy nikdo neodpověděl. A tak jsem pojal podezření a začal pátrat, protože ty zajímavé inzeráty vždy během 24 hodin, či maximálně tří dní vždy zmizely. Což je nesmysl, protože za tak krátkou dobu byt se všemi právními náležitostmi prodat nelze. A tak jsem si zaregistroval pár zkušebních emailů, vydoloval staré SIMkarty a oslovil pár přátel a všichni jsme začali na inzeráty odpovídat.

Funguje to zcela jednoduše. Na webu se objevují nádherné byty za nízkou cenu, aby vzbudily co největší zájem a napsalo co nejvíce lidí. Ty inzeráty jsou podle mne zcela smyšlené – našel jsem několik domů, ve kterých byly byty údajně nabízeny. Přes google street jsem si, podle oken a podle výhledu z bytu našel, o jaký jde dům, na katastru jsem si našel vlastníka. Celý dům patřil jednomu, či více vlastníkům. Aby prodávali jeden byt v domě je téměř nesmysl. Nicméně, podle adresy jsem si našel kontakt a majitelům zavolal – vždy rezolutně popřeli, že by cokoli prodávali.

Domluvil jsem se s pár známými, aby zaslali na obdobné inzeráty nabídku a uvedli svůj telefon a dokonce jsme si koupili i jednu kartu, jejíž číslo nikde logicky nefigurovalio. Do týdne nám na všechna čísla volal někdo z Modré pyramidy a nabízel nám „kompletní produkt“ – tedy byty včetně financování, či naopak. Přesto, že nikdo byty nepoptával, volající vždy tvrdil, že dostal kontakt že dotyčný shání byt. Dva z volajících nám po chvíli volání přiznali, že kontakty dostávají od webu bezrealitky – tedy, jednoznačné porušení listovního tajemství. Dosavadní zkušenosti s bezrealitky.cz jsem popsal ZDE.

Upozorňuji na to již delší dobu s tím, že na nabídky nikdo neodpovídá. Paní Kristýna Komárová mi nejprve odpověděla, že inzerenti jsou zahlceni poptávkou. Když jsem  upozornil na podezření z falešných inzerátů a předávání kontaktů, paní Komárová na jejich face reagovala, že to není pravda a že je moje prohlášení poškozuje. Inu dobře, další z možností pak je, že tyto inzeráty na web bezrealitky vkládá sama Modrá pyramida (což je v rozporu s „posláním“ webu). V tom případě by svým klientům, kteří chtějí prodat byt hledala kupce spolu s tím, že jim zajistí finanční prostředky. Jenže, jak jsem psal, majitelé těch bytů nic neprodávají. Podivné, což?

Web bezrealitky.cz to ale udělal chytře, aby byl krytý. Většina lidí totiž odklikne „smluvní podmínky“, aniž by je četla. Inu, tak se podívejte, jaký kšeft webu berzealitky.cz odpovědí inzerentu a odkliknutím podmínek legalizujete – citace: „Uživatel bere na vědomí, že Bezrealitky.cz může jeho shromažďované Osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení a adresa poskytnout jinému správci za účelem nabízení obchodu a služeb v souladu s § 5 odst. 6 zákona o ochraně osobních údajů. Další správce má při zpracování Osobních údajů Uživatele stejné povinnosti jako Bezrealitky.cz. Zájemce je oprávněn vyjádřit nesouhlas s předáním Osobních údajů, a to písemně na adrese sídla Bezrealitky.cz.“

Posledním příkladem je inzerát: “ Praha – Karlín, Karlínské náměstí, 6.150.000 Kč“ Pro zajímavost jsem si uložil fotografie „nabízeného“ bytu i text inzerátu. Inzerát zmizel po 24 hodinách.

bezrealitky

Prodej bytu 4+1 bez realitky – Karlínské náměstí, Praha – Karlín

Nabízím k prodeji, velký a prostorný byt pro větší rodinu. V místě veškerá občanská vybavenost a jen kousek od stanice metra a tramvaje. Historické centrum města 10 min. Byt prošel rekonstrukcí před 3 lety. K bytu náleží sklep 5 m2. Pro případný zájem o prohlídku prosím pište do zpráv. Volný od. 1.4.2017. Cena 6 100 000,- Kč. Zveřejněno 15.2., odstraněno 16.2.2017.

Jde o podvod a je web skrytá realitní kancelář? Inu, posuďte sami.
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Web Bezrealitky.cz- jde o podvod?

  • · Edit

    Musím taky vyjádřit své naštvání s aktivitami portálu Bezrealitky.cz. jejich smluvní podmínky o zajištění zprostředkování financování. Oslovil jsme portál s manželkou kvůli naší snaze koupit byt v ostravě. Jaké rozčarování ve mě zavládlo, když jsme poptali dva majitelé nemovitosti a financování si zajišťujeme sami a kontaktovali nás i přesto z nějaké finanční instituce s nabídkou financování koupě bytu. Opravdu nevím, proč když kontaktuji přímo prodejce, jsem následně kontaktován i dalšími institucemi. Fakt mě to už nesmírně vytáčí, protože si nechci zjišťovat, kdo mě třeba na dálu lustruje v různých rejstřících jen proto, aby mi nabídl své služby. Nechci nechci a nechci.

  • Samozřejmě, že šlo o podvod, ty fotografie jsou podvrh. Stačí trošku Googlit. Viz polské reality. Zadejte do Googlu „www.posesja.net.pl PSJ0000085“, nejde tady vložit přímý odkaz. Prostě jen ukradl ty fotky a předstíral, že prodává byt na Karlíně. Otázka je, čeho tím chce ten inzerent dosáhnout.

  • Jestliže na tomto webu může inzerovat kdokoliv,musíme počítat s tím, že tam budou inzerovat i podvodníci. Také musíme počítat s tím, že ho sledují lovci provizí, kteří jsou agresivní a snaží se za každou cenu získat provizi za pronájem či prodej nemovitosti. Realitní služby nejsou nijak zvlášť regulované a tzv. realitek, které připomínají letadlo, je čím dál, tím víc. Některé realitní serwery dokonce kradou inzeráty a vydávají je za své.
    Přitom v každém městě jsou realitní kanceláře, které mají za sebou léta praxe a svou činnost vyvíjí vlastními silami a zaměstnanci – ne narychlo zaškolenými obchodníky s deštěm. „Obchodník s deštěm“ zpravidla nabízí „finanční služby“ a nutí pojištění, spoření, a vše, za co dostane provizi.
    Když chcete úvěr, jděte do banky, když chcete nakupovat nemovitost, jděte do realitní kanceláře. Pokud vás někdo sám aktivně osloví, nebavte se s ním, je to lovec provizí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*