Wayne Madsen: Britská rozvědka slídí v Moskvě po Snowdenovi

Wayne Madsen: Britská rozvědka slídí v Moskvě po Snowdenovi

edward_snowden

MI-6 dostala za úkol unést z Ruska bývalého spolupracovníka CIA a dopravit jej do Velké Británie nebo do USA. Madsen, který to prozradil, pracoval dříve v Národní bezpečnostní agentuře (NSA) USA a nyní se jako novinář věnuje zkoumání činnosti tajných služeb. O věci mu řekla přítelkyně žijící v Moskvě, která dříve pracovala v NSA jako lingvistka se specializací na ruský jazyk. Snowdena prý chtěl nejprve kontaktovat člověk, jemuž Snowden neodpověděl. Krátce nato přišel k Madsenově přítelkyni britský diplomat a zval ji, aby přišla na party na britské velvyslanectví, tam ji požádali, aby, pokud se nějak ukáží spolupracovníci FSB, je ihned informovala. Požádali ji, aby přišla na školení k představitelům rozvědky MI-6. Pozici ženy sledovali s pomocí sítě a mobilu. K tomu Madson říká: „Úkol vyhledat Snowdena má pro velvyslanectví nejvyšší prioritu a zastiňuje i případné „oteplení“ mezi britskou a ruskou rozvědkou.“ Podle Madsona je známo, že v operaci je angažován důstojník č.1 z velvyslanectví, pracující pod krytím jako „ředitel pro regionální bezpečnost“.

 

Podle novináře už mohly MI-6 a NSA zjistit rozvrh uprchlého spolupracovníka CIA, když zachytili údaje o jeho čtyřech přátelích.

 

Je uvedeno, že nejcitlivější údaje, které má Snowden k dispozici o činnosti tajných služeb USA a jejich spojenců nejsou dosud zveřejněné. Jsou mezi nimi jména a životopisy pracovníků tajných služeb. Pro Snowdena je to prý pojistka proti snaze jej uvěznit, nebo mu poškodit zdraví. V takovém případě by údaje byly poskytnuty veřejnosti.

 

zdroj : Fondsk. ru vyšlo na : outsidermedia.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*