Washington „potřebuje korejský konflikt, aby ospravedlnil svou vojenskou přítomnost v Asii“

Washington „potřebuje korejský konflikt, aby ospravedlnil svou vojenskou přítomnost v Asii“

Spojené státy mají prospěch z napětí na Korejském poloostrově, neboť nevyřešený konflikt a raketové hrozby zdánlivě pocházející ze Severní Koreje pomohly Washingtonu, aby ospravedlnil svou vojenskou přítomnost v Jižní Koreji a Japonsku, řekl politolog Alexej Fenenko rádiu Sputnik.                        

„Američané se snaží dosáhnout jednoduchých věcí (v Asii). Za prvé, oni nutně potřebují konflikt okolo Severní Koreje, protože jej používají k ospravedlnění jejich vojenské přítomnosti na Korejském poloostrově. Představte si, že Severní Korea by již nepředstavovala žádný problém, jaké by USA měly formální důvody tam zůstat?“ Ptá se politolog. „Oni potřebují konfrontaci, aby udrželi svou vojenskou přítomnost v Japonsku. Spojené státy opět použijí nejnovější raketové zkoušky jako argument ve prospěch nasazení jejich systému protiraketové obrany do Japonska navzdory čínským protestům proti nasazení systému THAAD v Jižní Koreji.“

Tyto připomínky přišly v reakci na poslední severokorejský test balistických střel. Pchjongjang v pondělí vypustil čtyři balistické střely rozmístěné v regionu Tongchang-ri do Japonského moře. Bylo řečeno, že tyto střely pokryly vzdálenost asi 1000 kilometrů, přičemž tři z nich spadly asi 300 kilometrů od japonského pobřeží.

Fenenko, docent na Moskevské státní fakultě university světové politiky uvedl, že Severní Korea provedla takové testy s cílem donutit Spojené státy, stejně jako Jižní Koreu a Japonsko, aby zahájily jednání a poskytly finanční a humanitární pomoc.

Analytik Vladimír Evseev řekl rádiu Sputnik, že nedávné raketové testy nebyly žádným překvapením, protože pouze odráží politiku, kterou Pchjongjang a Soul sleduje po celá desetiletí.

„Ani Pyongyang ani Soul nezměnili svou politiku. Pchjongjang není připraven k ústupkům a zároveň se snaží získat podporu Pekingu kvůli obrovskému vnějšímu tlaku. Nicméně, bylo by opravdu hloupé si myslet, že všechno vře v Severní Koreji, protože Jižní Korea dělá to, co dělá a nedělá ani žádné ústupky. Soul neustále provádí vojenská cvičení ve velkém měřítku, které mají provokativní povahu. Oni jsou cvičeni pro útočné operace zaměřené na ovládnutí Pchjongjangu, zabití Kim Čong-una a zničení vojenských zařízení na severu země,“ vysvětluje analytik.

Evseev dále uvedl, že Washington hraje významnou roli při zostřování korejského konfliktu.

„Washington se nesnaží sloužit jako zprostředkovatel s cílem zmírnit napětí. Spojené státy vynakládají veškeré úsilí na podporu Jižní Koreje a ve výsledku vyzývají Soul k eskalaci napětí. Tyto aktivity jsou kontraproduktivní. Za těchto okolností nevylučuji, že vojenské mimořádné události by mohly probíhat podél korejského demilitarizovaného pásma. Trumpova administrativa se v tomto ohledu neliší od Obamovy administrativy,“ tvrdí politolog.

Georgy Toloraya, který stojí v čele Centra ruské strategie v Asii na Institutu ekonomie ruské akademie věd, řekl rádiu Sputnik, že tento trend zůstává nezměněn, když Spojené státy, Jižní Korea a Japonsko budou beze změn vyvíjet tlak na Severní Koreu, zatímco Pchjongjang bude logicky reagovat na tyto provokace.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) Foto: Wikipedia)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Washington „potřebuje korejský konflikt, aby ospravedlnil svou vojenskou přítomnost v Asii“

  • Vsude ve svete USA zvysuji napeti a dodavaji zbrane vselikemu ksindlu, aby zasevaly chaos a zmar, sirily smrt a nasili. To vse, aby uskutecnily svuj NWO a mohly cely svet pak terorizovat a drzet jako otroky, kteri na ne pracuji. Uz se jim nedari zit ze surovin zemi, ktere znicily a porobily, vykradaly jejich nerostne bohatstvi. Jejich praktiky jsou zname, lide je vsude nenavidi a jejich spojenci se od nich odvraceji. To vse oni pod Obamou a Trumpem nechteji videt, neuvedomuji si to. Hegemon je vztekly, ze ho zemekoule uz nebere vazne a nema z neho strach.

  • Je to presne tak, jak pisete. Totez je na Ukrajine, kde USA s CIA a Nulandova financovaly vyzbroj a puc na Majdanu, ktery provedli neonaciste z Praveho sektoru, Svobody a nasledovnici odkazu Bandery. Nasledovne dosadily USA v Kijeve svou loutkovou vladu z oligarchu, neonacistu a vselijakych mafianu, kteri rozkradaji Ukrajinu. Putin musel po puci reagovat a zabral Krym a podporil ruske krajany v Donbasu a Luhansku. Kdyby to neudelal, Ukrajina by mu vypovedela smlouvu o namorni zakladne na Krymu a dnes by tam byla zakladna NATO jako je to dnes na Baltu, Konflikt na vychode Ukrajiny je nutny, jinak by byla Ukrajina uz davno v NATO a EU. Zeme v obcanske valce nema sanci se do techto organizaci dostat. Resume: Je to ukazka proradne a prolhane politky USA. Organizaci puce na Ukrajine a ovladnutim Ukrajiny pucisty, ktere ovladaji vrazily USA klin mezi Ukrajinu a Rusko, Evropu a Rusko a oznacily Rusko za agresora a uvalily na nej sankce. Vedou proti nemu hysterickou paranoidni rusofobni propagandu, obvinuji jej z cinu (Hackeri), ktere nejsou prokazany, ze je Rusko spachalo. Ted realizuji hrozbu Obamy, ktery oznamil odvetu a zabijeji vsude ve svete ruske diplomaty a funkcionare. USA vyuziji kazdou prilezitost, aby mohly na hranici Ciny a Ruska postavit nove raketove zakladny, ktere budou pak slouzit ve valce s Cinou a Ruskem jako prvni zachytna clona obrany USA proti jejich raketam. USA rady bojuji na cizim uzemi, sami o valce vedi jenom z knizek. Ve valce podlehnou, protoze jsou moralne i hospodarsky na dne. Nic je nezachrani a uzemi USA bude neobyvatelne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*