WADA zakázala Rusku účast na olympijských hrách

WADA zakázala Rusku účast na olympijských hrách

Globalistická válka proti Rusku sahá i do světa sportu

Zákaz znamená, že se Rusko nebude účastnit příští rok olympijských her v Tokiu a zimních her v Pekingu v roce 2022.To nechává dveře otevřené ruských sportovcům, kteří jsou odhodláni soutěžit bez dopingu, aby mohli soutěžit pod neutrální vlajkou.

Světová antidopingová agentura (WADA) v pondělí schválila doporučení svého Výboru pro kontrolu dodržování předpisů, aby Rusku zakázal to, co definuje jako hlavní mezinárodní soutěže na čtyři roky. Rozhodnutí přišlo na zasedání výkonného výboru WADA v Lausanně.

„Úplný seznam doporučení byl jednomyslně přijat,“ řekl mluvčí.

Nejenže budou ruským sportovcům zakázány velké soutěže, ale na takové události bude zakázán i vstup vládním činitelům. Rusko nebude mít ve stejném časovém období ani nárok na pořádání významných akcí.

Ruským sportovcům, kteří dokážou k spokojenosti WADA prokázat, že jsou čistí a nebyli součástí toho, o čem se domníváme, že to byl státem podporovaný doping, však bude stále umožněno soutěžit pod neutrální vlajkou.

Doporučení Kontrolního výboru odstavit Rusko bylo založeno na zjištění, že Moskva údajně falšovala dopingová data z laboratoře Ruské antidopingové agentury (RUSADA), která byla v lednu předána vyšetřovatelům WADA.

Ruský ministr sportu Pavel Kolobkov poukázal na nesrovnalosti v údajích s technickými otázkami. Úplné zveřejnění údajů z moskevské laboratoře bylo klíčovou podmínkou kontroverzního obnovení zákazu Ruska ze strany WADA v září 2018.

Rusko má nyní 21 dní na odvolání proti tomuto rozhodnutí. Pokud se tak rozhodne, bude věc postoupena Rozhodčímu soudu pro sport (CAS).
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*