W.H.O. požaduje, aby ženy v „reprodukčním věku“ vůbec nepily alkohol

W.H.O. požaduje, aby ženy v „reprodukčním věku“ vůbec nepily alkohol

Dámy, odložte ten drink a ustupte od baru. Globalistická Světová zdravotnická organizace (W.H.O.) vydala požadavek, aby těhotné ženy a ženy v „reprodukčním věku“ nepily alkohol.

Varování přišlo v návrhu W.H.O. jejího Globálního akčního plánu pro alkohol 2022-2030, který nabádá země, aby mezi veřejností zvýšily povědomí o rizicích a škodlivostech spojených s konzumací alkoholu a podrobně popsaly, jaké dopady mají na děti, pokud jsou vystaveny alkoholu ještě v děloze.

Aby se tyto dopady zmírnily, navrhuje podpůrná organizace OSN, aby se zabránilo pití alkoholu nejen těhotným ženám, ale všem ženám v „reprodukčním věku“ mezi 18 a 50 lety.„Je třeba věnovat náležitou pozornost prevenci iniciace pití u dětí a dospívajících, prevenci pití u těhotných žen a žen v reprodukčním věku,“ uvádí se ve zprávě.

Návrh pokynů varuje, že pití je spojeno se zvýšenou nemocností, špatným duševním zdravím, násilím, ztracenou produktivitou a napjatými vztahy.

Zpráva okamžitě vyvolala odpor, když Matt Lambert, generální ředitel Portman Group, orgánu sociální odpovědnosti a regulace pro alkohol ve Velké Británii, označil radu za „sexistickou a paternalistickou“.

„Jsme nesmírně znepokojeni tím, že WHO ve svém nejnovějším akčním plánu vyzývá země, aby zabránily pití alkoholu u žen v reprodukčním věku. Kromě toho, že je to sexistické a paternalistické a potenciálně to omezuje svobody většiny žen, jde to mimo jejich kompetence a nemá to kořeny ve vědě,“ řekl Lambert.

„Není správné strašit tímto nezodpovědným způsobem a spojovat rizika spojená s alkoholem žen s riziky dětí a těhotných lidí.“

Také sociální sítě se rychle připojily k útoku na W.H.O. a jejich požadavků.

Právě jsem viděl svého starého zaměstnavatele, který WHO řekl, že ženy v „reprodukčním věku“ by vůbec neměly pít alkohol.

Co je to za nesmysl?

Tohle vychovávání a povýšenectví musí přestat. Lidé se mohou sami rozhodnout, co je pro ně správné.

Dost!

-Professor Karol Sikora

WHO navrhuje, aby „ženám v reprodukčním věku bylo zakázáno pít“. Proč jsou ženy cenné jen jako plody? Konzumace alkoholu může snížit počet spermií a snížit hladinu testosteronu u mužů, takže kde je výzva pro muže v „dětském věku“, aby přestali pít?

Drahá WHO, myslím, že zjistíte, že „ženy v reprodukčním věku“ opravdu neoceňují, když jim říkáte, aby nepily. Odprejskněte s tím svým svatouškovským nadáváním, prosím. Ženy nejsou jen plodné nádoby.

Christopher Snowdon, vedoucí katedry životního stylu na Institutu ekonomických záležitostí, řekl pro list Daily Telegraph: „To je klasická pitomost Světové zdravotnické organizace. Nespokojí se s opakovaným shazováním míče na Covid-19 a rozdáváním ocenění politikům za zákaz vapingu, a tak si dnes myslí, že většina světových žen by se měla alkoholu vzdát.

„Představa, že pro ženy v reprodukčním věku není bezpečné pít alkohol, je nevědecká a absurdní. Navíc do toho WHO nic není.“

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*