VZP nechala umřít člověka na rakovinu, odmítla uhradit nákladný lék!

VZP nechala umřít člověka na rakovinu, odmítla uhradit nákladný lék!

Bránil se soudní cestou, ale než mohla naše loudavá justice vynést verdikt, pacienta bohužel dostihla smrt na agresivní typ nádoru zvaný sarkom.

Nechme promluvit samotného pacienta Miroslava Červenku mladšího:

V půlce listopadu jsem začal kašlat krev. Šel jsem samozřejmě do nemocnice, kde mi rentgen objevil tři kulovité stíny na plicích. Po dalších provedených vyšetřeních se zjistilo, že ložisko nádoru neleží v plicích, tam jsou metastáze, ale v lýtku a jde o sarkom měkkých tkání. Jedná se o poměrně vzácné onemocnění. A narazil jsem na problém s úhradou nákladné léčby z prostředků všeobecného zdravotního pojištění.

Problémem je, že biologický lék Lartruvo, který je jednoznačně nejlepší variantou onkologické péče a pro léčbu byl schválen od října 2016, odmítá VZP hradit, přičemž lék je velice nákladný. Od 31.1. do 4.3.2017, kdy tento text píšu a lék jsem dostal aplikovaný počtvrté, jsme za něj v rámci rodiny zaplatili 575 260 Kč! Po dohodě s paní doktorkou MUDr. Kateřinou Kopečkovou, která je přední odbornicí pro vzácná onkologická onemocnění, jsme podali žádost o úhradu, ale tu VZP zamítla. Paní doktorka napsala odvolání, ale VZP jej opět zamítla.

Mirkův příběh

Nemůžu nevzpomenout dobu, kdy tu pravice prosazovala různé ty regulační poplatky a větší míru finanční spoluúčasti pacientů ve zdravotnictví. Z počátku jsem si říkal, no je to sice nepříjemné, ale kdyby to pomohlo k získání peněz právě na případy nákladné léčby, jakou potřeboval právě třeba pan Červenka, tak proč ne. Jenže peníze vybrané na těchto poplatcích se rozplynuly, kdo ví kde…, poplatky nadělaly víc škody, než užitku…, a stále lidé umírají, protože pojišťovny nehradí adekvátní léčbu, sbírají se víčka, ale rozhazují se miliony státních peněz na hlouposti typu reklama na inkluzi či na organizace typu Hatefree culture, jež svou agresivitou jen z některých normálních lidí dělají rasisty, viz kauza teplických prvňáčků.

No nevím, ale takhle si levicovou, resp. Pro-sociální, politiku solidarity se slabšími rozhodně nepředstavuji, spíš mi to připadá jako špatný vtip, často s tragickým vyústěním. A pak se nelze divit tomu, a já jsem z toho velmi smutný, jak dostaly v nedávných sněmovních volbách levicové strany „napráskáno“. Tohle je přesně jeden z těch důvodů, proč se tak stalo.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “VZP nechala umřít člověka na rakovinu, odmítla uhradit nákladný lék!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*